.
HESABIM
Üye Ol

Hakemler ve Gözlemciler tepkilerini gösteriyor

Hakemler ve Gözlemciler tepkilerini gösteriyor

Hentbol Hakemleri ve Gözlemcileri, son zamanlarda yaşanan saha içi ve sosyal medyada hakemlere ve gözlemcilere karşı yapılan saldırılara karşı tepki gösterecek.

Haberin Tarihi: 30 Ekim 2015

Hentbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Çetin Özen tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Son zamanlarda saha içinde ve sosyal medya üzerinden  Hakem ve Gözlemcilerimize karşı  yapılan saldırılar sonucunda Federasyon Disiplin Kurulu tarafından verilen ve memnuniyetle karşıladığımız kararlara destek olmak ve yapılan tüm saldırıları kınadığımızı göstermek amacıyla bu hafta oynanacak olan tüm maçlarda hakem ve gözlemcilerimizin SİYAH KURDALE takarak bu durumları kamuoyuna taşıma ve hassasiyetimizi gösterme kararı almıştır.

6222 Sayılı Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair kanunun ilgili maddelerinin hakem ve gözlemcilerimiz tarafından eksiksiz uygulanması konusunda da gerekli işlemlerin yapılması hususunu ilgilerle paylaşacağımızı bildiririz.

Hentbol kamuoyuna saygılarımızla.

Çetin ÖZEN

Hentbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği  Başkanı”
Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • Kemal
    30 Ekim 2015 20:23 Kullanıcı Profili

    Geç te olsa alınmış güzel bir karar, devam edilecek olan saldırılarda daha fazla yaptırımlar uygularlar inşallah hakem ve gözlemciler

  • SERKAN
    1 Kasım 2015 11:25 Kullanıcı Profili

    Hakemlerde o zaman takım gözetmeden işlerini yapsınlar. Yapılanları onaylamıyorum ama hakemlerde emekleri çalmasın. 3 hafta üst üste hakemler emek çaldılar takımın kaderiyle oynadılar. Evlerine o alacakları parayı nasıl götürecekler hak etmedikleri paraları çocuklarına nasıl yedirecekler. Bazı takımları kayırmak adına bir takımı bertaraf edemezler. O zaman desinler ki burda hak yok adalet yok sizi istemiyoruz desinler. Hata bir kere olur 3 hafta arka arkaya olmaz.

Bir Yorum Yazın