.
HESABIM
Üye Ol

HALAY : ‘Sahaya Ruhunu Yansıtan Ekip’

HALAY : ‘Sahaya Ruhunu Yansıtan Ekip’

Hentbol Erkekler Süper Ligi 5.Haftanın son maçında, THF Spor Salonunda İstanbul Yeditepe Spor Kulübünü ağırlayan Maliye Milli Piyango sahadan 30-23 galip ayrıldı.

Haberin Tarihi: 23 Ekim 2012
NTV Spor’dan canlı yayınlanan İstanbul Yeditepe Spor Kulübü müsabakası ile ilgili olarak bugün açıklama yapan Maliye Milli Piyango Spor Kulübü Antrenörü Okan HALAY : "Ciddi mücadele gücü yüksek bir rakibe karşı kazanılan galibiyet, bizim için gerçekten çok değerli.

Kazanmak için sahada her türlü mücadele ruhunu yansıtan hücumda ve savunmada dengeli bir görüntü çizen tüm oyuncularımızı gönülden  kutluyorum. Bu sene Süper Ligde takımlar arasında büyük farklılıklar olmaması, maçların her türlü sonuca açık olabileceği hale geldiğini söylemek yanlış olmaz.Maçlarda önceden skor tahmini yapmak zorlaştı.

Sahaya ruhunu yansıtan, rakibe göre az hata yapan, psikolojik dayanıklılığı üst seviyede, savunmada ve hücümda ne yaptığını bilen bir ekip görüntüsü çizdiğimizi söyleyebiliriz.Fakat özellikle hızlı hücuma çıkışlarda yaptığımız basit top kayıpları hızlı oynamayı felsefe haline getiren bir ekip açısından olumlu değildi.Milli Piyango olarak bir oyun felsefemiz var ve bunu gün be gün üstüne katarak geliştirdiğimizi görmek bizi çok mutlu ediyor.

Yeditepe maçında ve Süper Ligde yeni yeni süre alan genç oyuncularımızın katkılarını dile getirmeden geçmek mümkün değil.Tüm takımımızı galibiyetten dolayı kutluyor,milli takımımıza eleme maçlarında başarılar diliyor ve şimdiden tüm ülkemizin kurban bayramının hayırlara vesile olmasını temenni ederim" dedi.

Bir Yorum Yazın