.
HESABIM
Üye Ol

Hedef Play-Off’a Kalmak

Hedef Play-Off’a Kalmak

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Hentbol, oynayacağı 6 maçtan 4’ünü kazanıp, Play-Off’a kalmak istiyor.

Haberin Tarihi: 23 Şubat 2013

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Hentbol, oynayacağı 6 maçtan 4’ünü kazanıp, Play-Off’a kalmak istiyor.

Akdeniz Üniversitesi’ni 27-32 mağlup ederek, ligdeki puanını 16’ya çıkaran Mersin temsilcisi, geride bıraktığı 18 maçta 10 mağlubiyet, 8 galibiyet aldı. Ligde beraberliği bulunmayan ekip, oynayacağı 6 maçtan 4’ünü kazanıp Play-Off’a kalmayı hedefliyor.

Antrenör Osman Özoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligde bütün takımların iyi olması nedeniyle zorlu bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Takım olarak ligin başından beri Play-Off’a kalmayı hedef olarak belirlediklerini ifade eden Özoğlu, şunları kaydetti:

"Ligin iddialı takımlarından biriyiz. Bazı takımlara karşı iyi bir oyun ortaya koyamadığımız için mağlubiyetler aldık. Ama bizim o mağlubiyetlere bakarak üzülecek vaktimiz yok. Sezonun geriye kalan maçlarında iyi bir oyun ortaya koyarak, hedefimize ulaşma adına ne gerekiyorsa onu yapacağız. Oyuncularıma olan güvenim tam. Onlar da kendilerine duyulan güveni boşa çıkarmıyorlar. Üzerlerine düşeni en iyi şekilde yaparak, Mersin’in hentboldaki iddiasını ortaya koyuyorlar. Önümüzde önemli maçlar var. Biz bu maçların tamamından galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Ama 4 galibiyete mutlaka ihtiyacımız var. Çünkü 4 maç galip geldiğimizde direkt olarak Play-Off’a kalıyoruz. Taraftarlarımızda bizi desteklediği zaman amacımıza ulaşmamız daha kolay olacaktır."

Önlerinde 4 zorlu maçın kendilerini beklediğini belirten Özoğlu, ‘Önümüzdeki hafta Yeditepe Spor’la zorlu bir maçımız olacak. Sonrasında ise Niğde, Trabzon ve Ankara İl Özel İdaresi’yle karşılaşacağız. Ligin sonuna hızla yaklaşıyoruz. Bu maçlar kritik. Son 6 maçta alınacak bir galibiyet, bir mağlubiyet ligin kaderini değiştirmeye yeter" diye konuştu.

Bir Yorum Yazın