.
HESABIM
Üye Ol

Hentbol 8.sırada

Hentbol 8.sırada

Ajans Press’in 2014 yılının favori sporlarını belirlediği rapor açıklandı.

Haberin Tarihi: 24 Aralık 2014
En yakın rakibi Basketbol’dan yaklaşık 5 kat daha fazla konuşulan Futbol’un, 475 binin üzeri haberle Türkiye’de en çok konuşulan spor olduğu belgelemiş oldu.Dev adamlar sloganıyla bayanlar ve çocuklar arasında da ciddi izleyici kitlesi kazanan Basketbol, 95 bin haberle, en çok konuşulan ikinci spor olarak raporlandı.Sponsor desteğiyle yükselişe geçen Voleybol ise 48 bine yakın haberle üçüncü sırada yer aldı.Atletizm, 2014 gündeminde bolca konuşulan sporlar arasında yer aldı. Hülya Avşar adı ile birlikte sıkça anılan Tenis ise, Türkiye’de en çok konuşulan 5. spor oldu. Geleneksel yarışlar ile gündemde kalmaya devam eden ata sporu Güreş’i, kış sporu Kayak takip etti.

Türkiye’nin en büyük ve en kaliteli Hentbolhaber sitesi olarak Hentbolhaber.Net, medyaya vermiş olduğu haberler ile ajans görevi görmüş oldu.

Türkiye’de en çok konuşulan ilk 15 spor arasında 8. sırada Hentbol’un yer alması dikkatleri çekerken, Hem bayanlar, hem de erkekler süper ligi olan sporla ilgili haberler yoğunluğunun yerel ve bölgesel basında olduğu raporlandı. Popüler sporlarının Türkiye raporunda, günümüzde yaşam tarzı haline getirilmeye çalışılan Fitness sporunu, dövüş sporları Karate ve Boks takip etti.

ff

Ajanspress

Bir Yorum Yazın