.
HESABIM
Üye Ol

“Hentbol Camiasından Özür Dileriz”

“Hentbol Camiasından Özür Dileriz”

Hentbol Bayan A Milli Takımı Antrenörü Hikmet Vurgun, Danimarka maçı sonrası, bugün açıklamalarda bulundu.

Haberin Tarihi: 3 Haziran 2013

Oldukça üzgün olan Hikmet Vurgun, "Beklenmedik bir yenilgi aldıklarını belirterek, Danimarka’nın teknik olarak iyi oyunculara sahip olduğunu ve hızlı hücumlarla sonuca gittiklerini söyledi."

Danimarka liginin oldukça hızlı ve teknik olarak üst seviyede olmasının da etkisi olduğu görüşünü savunan Vurgun , "Oyuncularımız ellerinden geleni yaptılar, sonuçta Play-Off müsabakasında ilk maçı kaybettik."dedi.

Mçın genel özeti ile ilgili olarak : " Maçın birinci bölümünde genel olarak etkisizdik ve 5-6 topumuz direkten döndü. Bu dönen toplar sonucunda da hızlı hucüm yedik ve Danimarka moral kazandı. Maçta skor olarak daha yakın, ortada bir maç bekliyorduk. Hucümda sıkıntı yaşayınca takım olarak motivasyon düştü. Bizde oyuncu değişikliklerine gittik."dedi.

Hentbol Bayan A Milli Takımı

HENTBOL CAMİASINDAN ÖZÜR DİLERİZ

Akdeniz Oyunları için hazırlıklara ve takımın durumuna da değinen Vurgun: " Akdeniz oyunlarında hedefimiz madalya olduğu için , çok ağır bir antreman sürecinden geçtik. Tabiki bu durum Danimarka maçına yansıdı. Oyuncularımız  planlarımız doğrultusunda hazır olamadı ve yorgundu. Bu farklı sonuç için Hentbol Camiasından Özür Dileriz."dedi.

Her zaman eleştirilere açık olduklarını belirten Hikmet Vurgun : " Türkiye hentbolü, olarak statik dinamikliği olmayan çabuk ve teknik  sorunlarımızı altyapıda çalışıp, eksikliklerimizi antrenörlerimizle ders çıkartıp, gelecek adına planlarımızı uygulamalıyız. Ülkemizin Dünya Şampiyonalarına katılması için A.B.C planlarından birini seçip buna yönelik çalışmalıyız."dedi.

Hentbol Bayan A Milli Takımı

İYİ SONUÇ ALMAK ÖNEMLİ

Hikmet Vurgun Play-Off 2.müsabakası ile ilgili olarak: "Danimarka’ya , Ankara’daki sonucu unutup gideceğiz. Hedefimiz Akdeniz Oyunları olduğu için , oyunumuzu orada geliştirmeyi umuyoruz. Türk Hentboluna katkı sağlamak adına orada da Prestij için iyi sonuç almak önemli. Bunu da başarabileceğimize inanıyorum."dedi.

 

Bir Yorum Yazın