.
HESABIM
Üye Ol

Hırvatistan Gazetelerinin Manşetinde Bir “TÜRK”

Hırvatistan Gazetelerinin Manşetinde Bir “TÜRK”

24 Yaşında Hentbol oynamanın yanında özel yeneteneklerinden bahsediliyor. Klanet çalıyor, eski pikap 45lik dinleyicisi olduğu ve hayatının en önemli kişilerini ayağına dövme yaptırdığı belirtiliyor. Kim olduğunu tahmin edebiliyorsunuz değil mi? Can ÇELEBİ.

Haberin Tarihi: 26 Ekim 2014
HENTBOLHABER.NET – Can Çelebi , Hırvatistan’da RK NEXE NASICE formasını başarılı ile bir şekilde giyerken , gazete manşetlerinde yer almaya devam ediyor.  Glas Slavonije  gazetesi (Hırvatistan’ın en büyük 3 gazetesinden biri) Can Çelebi’yi manşetine çıkardı.

Kısaca haberi özetleyecek olursak şu ifadeler yer alıyor:

Spor Kültürü olan bir aileden geldiği ve  diğer Türk Hentbolculara Avrupa kapılarını açmak istediği belirtiliyor.
 

"2008’de ki futbol şampiyonasını hatırlıyor musun? diye gelen soruya
"Herkes bana bunu soruyor bütün Hırvat halkı o maçtan sonra çok üzülmüş" diyor.

"Türk Hentbolu hakkında ne düşünüyorsun?"

Can Çelebi: Türk Hentbolu gelişme sürecinde. Beşiktaş Şampiyonlar ligi mücadele etmesi önemli bir adım. Galatasaray ve Fenerbahçe külüplerini hentbola girerse gerçek anlamda Türk Hentbolu çok büyük bir gelişim gösterecektir. Fenerbahçe ve Galatasaray tüm dünyada hayranları var.

"Türkiye ve Hırvatistan arasında ki fark nedir?"

Can Çelebi: Türk ile Hırvat oyuncular Yetenek bakımından farklı görmüyorum ama burada çok daha ciddi bir çalışma ve profesyonel bir yapı var. Zdenko Kordi çok disiplinli ama babacan bir antrenör. Burada çalıştığımız güç ve kondisyon antrenörümüz Mirko Krolo NBA sporcu göndermiş çok bilgili bir antrenör. Çok büyük bir şans özellike benimle çok ilgilenmesinden dolayı memnunum..
 
"Ailede gelenek midir müzük ile uğraşmak?"
Can Çelebi:Ailede ilk müzikle uğraşan benim.Aynı zamanda 45 lik biriktiyorum Elvis Beatles ve eskimeyen Türk sanaçtılar dinlemekten zevk duyuyorum. Klasik müziği çok sevmiyorum.
 
"Türkiye’de bir spor yıldızı olarak kendi internet sayfan ve 6000 takipçin var. "
Can Çelebi: Oluşturduğumuz CÇ Team adında bir ekibimiz mevcut. Bireysel sponsorum ile birlikeye personel trainer , beslenme uzmanı, marketing işleriyle ilgilenen çalışma arkadaşlarımız var. Türk hentbolunu daha da ileriye götürmek için çalışmalar yapıyoruz. 
 
"Türkiye Hırvatistan maçı hakkında ne düşünüyorsun"
Can Çelebi : Avrupanın ekol ülkesi Hırvatistan’a karşı milli takımla oynayacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorum.  Onlara çok saygı duyuyoruz. Onların favori olduğunu düşünüyorum ama bizim evimizde yenmekte kolay değildir. Norveç ise hızlı ve modern hentbol oynayan güçlü bir ülke, Hollanda ise bizle aynı seviyede bir takım. Çok çalışıp bu gruptan toplayabileceğimiz kadar puan toplamak istiyoruz.

 

Haberin Devamı ve detayları İçin

Bir Yorum Yazın