.
HESABIM
Üye Ol

İlker Şentürk’ten Yarı Finallerin yorumu

İlker Şentürk’ten Yarı Finallerin yorumu

Velux Ehf Final4 müsabakalarını yerinde izlemek için Köln Lanxess Arena da bulunan Beşiktaş Hentbol Takımı Antrenörlerinden İlker Şentürk’ten, yarı final müsabakalarını değerlendirmesini istedik.

Haberin Tarihi: 31 Mayıs 2014

İlker Şentürk, ilk olarak Veszprem-Kiel maçını değerlendirdi. "Kiel oyuna 5:1 savunma ile başladı.  İlk devre Palmarsson ve Sigurdson iyi oyunları ile Kiel’i süreklerken, Vezsprem’de kaleci Alilovic, Nagy , Chema, pivot Sulic iyi top oynadı.

İkinci devre eszprem’de Nagy ve Chema yorulup, Sulic kırmızı kart alınca oyunun şekli değişti. Kiel’de Palmarsson tek başına takımı sırtladı. Ona zaman zaman Zeitz , Jicha ve Pivot Wiencek de ayak uydurunca tur atlayan Kiel oldu." dedi

Barcelona ile Flensburg maçı ile ilgili olarak ise , " Bana göre Barcelona antrenör hatasından kaybetti. Uzatmaya gitmeden iyi oynayan sağ ve sol kanatları oyundan alması, uzatmanın ikinci 5 dakikasında sağ oyun kurucuda Lazarovun yerine ters kollu 11 numara Sermiento’yu oynatması, en önemlisi Rutenkayı uzun zaman pivotta tutmasıydı.   Karabatiç ortada, Rutenka solda, Sorhaindo pivotta kalmalıydı."dedi.


Bir Yorum Yazın