.
HESABIM
Üye Ol

İzmir Büyükşehir Belediyesi ” Avrupa ” Hedefine Ulaştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ” Avrupa ” Hedefine Ulaştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Antrenörü Celal Gençoğlu: ” Ligdeki yüksek bütçeli ve yabancı oyuncuları bulunduran bir çok takımı geride bırakarak yarı finale kalmamız, kulübümüzün misyonu açısından güzel bir örnek oldu ” dedi.

Haberin Tarihi: 17 Mart 2014

Bayanlar Hentbol Süper Ligi play-off ilk turunda Maltepe Belediyesi’ni saf dışı bırakarak yarı finale yükselen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin antrenörü Celal Gençoğlu , " Ligdeki yüksek bütçeli ve yabancı oyuncuları bulunduran bir çok takımı geride bırakarak yarı finale kalmamız, kulübümüzün misyonu açısından güzel bir örnek oldu" dedi.

Gençoğlu , yaptığı açıklamada, sezon başında koydukları Avrupa kupalarına gitme hedefine şimdiden ulaştıklarını, "1 yıl aradan sonra İzmir’i ve Türkiye’yi Avrupa’da temsil edeceklerini söyledi. Bunu başardıkları için çok mutlu ve sevinçli olduğunu kaydeden Gençoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maltepe Belediyesi karşısında oynanan iki karşılaşmada da takımımızdaki tüm sporcular sahaya katkılarını koydular ve istediğimiz hentbolu oynayarak son 4’e kalmayı başardık. Şimdi yarı finalde Türkiye Kupası şampiyonu Muratpaşa Belediyesi ile oynayacağız. Bu maçlarda da elimizden gelen tüm mücadeleyi sahaya yansıtmak amacındayız. Bu sezon genç bir ekiple mücadele ettik. Ligdeki yüksek bütçeli ve yabancı oyuncuları bulunduran bir çok takımı geride bırakarak yarı finale kalmamız, kulübümüzün misyonu açısından güzel bir örnek oldu. Bizlere güvenen yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Daha iyisini yapmak için çok çalışıyoruz."

Toplam 3 galibiyete ulaşacak ekibin finale yükseleceği yarı finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ile karşılaşacak. Seride ilk maç İzmir’de ikinci ve üçüncü maçlar Antalya’da oynanacak. Gerekirse diğer karşılaşmalar ise İzmir’de yapılacak.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yasemin Güler, Aslı İskit ve Esin Sağdıç’ın 2014 Avrupa Bayanlar Hentbol Şampiyonası grup elemelerinde İtalya ile karşılaşacak A Milli Bayan Hentbol Takımı aday kadrosuna davet edildiği bildirildi.

Bir Yorum Yazın