.
HESABIM
Üye Ol

“Kariyerime Yeni Bir Başlangıç Lazım”

“Kariyerime Yeni Bir Başlangıç Lazım”

Antalya Muratpaşa Belediyespor’da Sürpriz Ayrılığın perde arkası…

Haberin Tarihi: 7 Ocak 2015

Hentbolhaber.NET – Antalya Muratpaşa Belediyespor’da Yardımcı  Antrenör ve Altyapı antrenörü olarak görev yapmakta olan Ali İhsan Tekin geçen günlerde Muratpaşa Belediyespor’dan ayrıldığını açıklamıştı.

Hentbolhaber.Net olarak, Bayanlar Süper Liginde son yıllara damga vurmuş , altyapılarda başarılar almaya başlamış bir takımda bu ayrılığın sebebi neydi araştırdık ve Ali İhsan Tekin açıklamalarda bulundu.

Hem alt yapı ve a takım antrenörlüğü hem de menejerliğini yaptığı kulüpte 3 yıldır hizmet vermekte olduğunu belirten Ali İhsan, Paşa’nın Meleklerinin başarısı için elinden geleni fazlası ile yapmaya çalıştığını ifade etti.

“KENDİ MESLEĞİMİ YAPMAK İSTİYORUM”

Tekin , “Bu sene kulübün menejerlik işlerinin daha ağır basması ve kendi mesleğim olan ,okulunu bitirdigim , antrenörlüğü yapamadığım için görevi bırakma kararı aldım”dedi.

Paşa’nın Meleklerinin genç takımının geçen sezon  antrenörü olarak görev yapan Ali İhsan Tekin, aynı zamanda Okul-Kulüp işbirliğinde Türkiye 2.Liği , 3.liği ve ISF Dünya Şampiyonasında Dünya 5.liği elde etti.

Tekin , “Benim bu yaptıklarımım yanı sıra aynı zamanda da a takımın deplasman işleri ,  Avrupa Maçları ,  kızların her türlü sorunları ile ilgilenmeyebaşlayınca zorlandım.

Takım Baş antrenörü olan ve aynı zamanda Özdayım Birol Ünsal hoca ile görüşüp , ayrılma kararını onada ilettim. Kendisi anlayışla karşıladı ve ayrıldım”diye ifade etti.

“YENİ UMUTLARA YELKEN AÇACAĞIM”

Paşa’nın Melekleri ile yolları ayırdıktan sonra neler yapacağını sorduğumuz Ali İhsan Tekin şu cümleleri kullandı:

“Şimdi bu boşlukta Antrenörlük konusunda kendimi daha da geliştirip yeni umutlara yelken açacağım. Amacım Hentbol Antrenörlüğünü Meslek olarak yapabilmek ve Türk Hentbolunu Avrupa’da başarılı olarak temsil edebilmek”dedi.

muratpaşa aliihsan

Bir Yorum Yazın