.
HESABIM
Üye Ol

Kastamonu Belediyespor’dan İlk Antreman

Kastamonu Belediyespor’dan İlk Antreman

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi temsilcilerinden Kastamonu Belediyespor, sezonun ilk antrenmanına çıktı.

Haberin Tarihi: 5 Ağustos 2014

Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda antrenmanlarına başlayan Kastamonu Belediyespor, ilk antrenmanını kondisyon ağırlıklı gerçekleştirdi. Kastamonu Belediyespor Antrenör Yardımcısı Cengiz Kesici gözetiminde koşu ve ısınma hareketleriyle çalışmalarına başlayan Kastamonu Belediyespor, daha sonra teknik ve teknik ağırlıklı çalışma gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren antrenman, hentbolcuların pas çalışmasıyla tamamlandı. Oyuncular, ilk antrenmanda şut çalışması yapmadı.

Kastamonu Belediyespor’un ilk antrenmanını Belediye Başkanı Tahsin Babaş da izledi. Oyuncularla bir süre sohbet eden başkan Babaş, yeni sezona güçlü bir takım oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, oyunculardan lig sonunda şampiyonluk istediğini söyledi.

Sporu önemsediklerini belirten Başkan Babaş, "Kastamonu Belediyespor adı altında Süper Lig’de bir hentbol takımını şu anda çalıştırıyoruz. Bu konuyla ilgili bütün transferlerimizi gerçekleştirmek üzereyiz. Hedefimizi Süper Lig’de şampiyon olmak. Her zaman hedefimizi Kastamonu’yu en ileriye taşımak olarak koyduk. İnşallah yapacağımız çalışmalarla Kastamonu’ya her zaman en ileride ve en doğru yerde temsil etmeyi planlıyoruz. Sadece sporda değil bütün alanlarda amacımız başarılı olmak. Bunun dışında hentbolda alt yapıya da büyük önem veriyoruz. Özellikle bütün mahallelerimizde sporla ilgili yetişmek isteyen, yeteneği olan, oynamak isteyen çocuklarımızı toplayıp alt yapı ile ilgili bir çalışma ortamı sağlamak istiyoruz. Bu konuda 19 mahalle muhtarlarımızda bir araya gelerek belediyemizin de içerisinde olduğu ortak bir proje hazırladık. Bütün mahallelerimizde futbola, hentbola veya başka branşlara yani spora eğilimi olan gençleri toparlayıp hangi branşta oynamak istiyorlarsa amatörden başlayıp bu çocuklarımızı yetiştirip alt yapıdan Kastamonu sporunun ve Türk sporunun değişik dallarında oynatmak istiyoruz. Kastamonu gençlerine bu sayede sporu sevdirmek, ayrıca yeteneği olanları da vereceğimiz destekle yetiştirmek istiyoruz" dedi.
 

"GENÇLERİ SPORA KAZANDIRMAK İSTİYORUZ"

Gençlerin spora kazandırılmasını amaçladıklarını ifade eden Babaş, bu sayede gençlerin kötü alışkanlıklar kazanmasının yerine spor yapmalarını amaçladıklarını belirterek, "Bu yüzden gençlerimizi zihinde, ufku açık, vizyona sahip bir insan olarak yetiştirmek için en önemli etkenin spor olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden sporu büyük önem veriyoruz ve gençlerimizi de her yönden destekliyoruz. Bu kapsamda mahallelerimize semt sahaları kurmaya planlıyoruz. Mahallelerimizdeki çocuklarımızın spor yapmalarını sağlayacağız. Yine alt yapıdan yetişmiş çocuklarımızı alarak her türlü imkanı sağlayacağız ve eğiteceğiz. Bu sayede çocuklarımızı hem spora özendireceğiz, hem yetiştireceğiz hem de yetişmiş çocuklarımızla çeşitli spor dallarında başarılı olacağız" diye konuştu.

"GÜÇLÜ BİR TAKIM KURDUK"

Yeni sezonda güçlü bir hentbol takımı kurduklarını açıklayan Babaş, birkaç tane daha oyuncuyla görüştüklerini ve bir iki oyuncuyu da takıma kazandıracaklarını ifade ederek, yeni transferlerle birlikte Süper Lig’de birinciliğe oynamaya aday bir takım olduklarını kaydetti.

Kastamonu Belediyespor Antrenör Yardımcısı Cengiz Kesici ise bugün itibariyle ilk antrenmanlarına çıktıklarını belirterek, "Bazı eksik oyunlarımız var, onları da tamamlamaya çalışıyoruz. Takımımız daha da iyi olacak. Belediye Başkanımız ilk antrenmanda bizleri yalnız bırakmadı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Takımımız yavaş yavaş hazırlanıyor. Lig başladığında da hazır olmuş olacağız" dedi.

Oyuncuların antrenmanını bir süre izleyen Başkan Babaş, daha sonra Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden bir diğer takım Kastamonuspor 1966’ın antrenmanını ziyaret etti. Ziyarette futbolcularla bir süre sohbet eden Başkan Babaş, çalışmalar ve yürütülen transferler hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra oyunculara başarılar diledi.

İHA

 

Bir Yorum Yazın