.
HESABIM
Üye Ol

Kastamonu’da Özgecan tepkisi

Kastamonu’da Özgecan tepkisi

Türkiye’nin her kesiminden Özgecan’ın hunharca öldürülmesine tepkiler sürerken, hentbol camiasından da tepkiler gelmeye devam ediyor.

Haberin Tarihi: 16 Şubat 2015

Bayanlar Hentbol Süper Ligi Kastamonu Belediyespor ile Yenimahalle Belediyespor maçı öncesi takımlar, hunhar bir cinayete kurban giden üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı unutmadı.

Takımlar, sahaya ‘kadına şiddete hayır’ pankartı ile  çıkarken, ardından Özgecan Aslan’ın fotoğrafının bulunduğu masaya kırmızı karanfiller bırakarak tepkilerini dile getirdiler.

Karşılaşma öncesinde, seyircilerin arasında bulunan bir bayan öğrenci, elinde tuttuğu Özgecan Aslan’ın fotoğrafı ile sahaya indi. Fotoğrafın üzerinde “Hepimiz Özgecan’ız” yazısı dikkatlerden kaçmadı.Daha sonra takım oyuncuları, sırasıyla anons edildi. Bu esnada Kastamonu Belediyespor oyuncuları önderliğinde her iki takım oyuncuları, ‘kadına şiddete hayır’ pankartı açtı. Seyircilerin selamlanmasının ardından Kastamonu Belediyespor oyuncuları, Yenimahalle Belediyespor oyuncularına kırmızı karanfil hediye etti. Her iki takım oyuncuları birbirine kırmızı karanfil verdikten sonra, ‘hepimiz Özgecan’ız’ fotoğrafının bulunduğu masaya karanfilleri bıraktı.

Foto: 4mevsimkastamonuturkey.com

Bir Yorum Yazın