.
HESABIM
Üye Ol

Kazanan İzmir Hentbolu Oldu

Kazanan İzmir Hentbolu Oldu

Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde iki İzmir ekibinin mücadelesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi’ni yenmeyi başardı.

Haberin Tarihi: 3 Kasım 2013

Celal Atik Spor Salonunda oynanan İzmir Derbisine Hentbol Severlerde yoğun ilgi gösterdi.

Müsabakaya her iki ekipte temkinli başladı. İlk goller karşılıklı  olarak maçın 4.dakikası içerisinde geldi. Her iki ekipte kanat pozisyonlarından yakalamış olduğu fırsatları değerlendiremez iken, Kaleciler, Konak Belediyespor’da Daria(Dasha) Motvienko ve İzmir Büyükşehir Belediyespor’da Berna Zor, karşı karşıya pozisyonlarda kalelerinde topun filelerle buluşmasına engel oldular. İlk yarının son dakikalarına doğru oyunda daha az hata yapan taraf Konak Belediyespor olurken , ilk yarıyıda 11-10 önde kapadı. Özellikle Konak Belediyespor’da 77 Forma numaralı TANJA VUCKOVİC ilk yarıda da ortaya koyduğu performans ile takımına en çok katkı sağlayanlardandı.
 

Konak Belediyespor - İzmir Büyükşehir Belediyespor, .:: Hentbolhaber.NET ::.

2.Yarının ilk bölümünde Konak Belediyespor ağırlığı ortaya çıktı. Tecrübeli oyunculardan kurulu Konak Belediyespor , Tanja , Fatma , Ayfer , Çiğdem ile etkili olurken maçı 5 sayı farka kadar çıkardı. Ancak 2.Devrenin ikinci bölümünde İzmir”in yedek bankından gelen sporcuları maçı çevirdi. Özellikle Şeyma Atasever ve Sibel Karameke maçtaki farkın kapanmasına ve İzmir Büyükşehir Belediyespor’un 1 sayı öne geçmesine büyük katkı koydular. Maçın son saniyelerine kadar büyük bir heyecan yaşanırken, müsabaka hep başa baş devam etti. Son saniyeler içerisinde yakalamış olduğu gol şansını iyi değerlendiren İzmir  Büyükşehir Belediyespor 22-23 öne geçti. Son 15 saniye kala hücum hakkı elinde olan Konak Belediyespor, İzmir Büyükşehir Belediyespor’da Fatma Atalar’ın yapmış olduğu faul sonrası sürenin 29.58’de serbest atış hakkı kazandı. Son serbest atışı organize, planlı bir şekilde kullanan Konak Belediyespor’lu hentbolcular, topu filelerle buluşturmasına rağmen , top kale çizgisini geçmeden çalan, maçın bitiş düdüğü ile maçtan 22-23 mağlup ayrılan taraf oldular.
 

Konak Belediyespor - İzmir Büyükşehir Belediyespor, .:: Hentbolhaber.NET ::.

Konak Belediyespor - İzmir Büyükşehir Belediyespor, .:: Hentbolhaber.NET ::.

Maçtan mağlup ayrılan Konak Belediyespor’da Kaleci Daria(Dasha) Motvienko ‘nun göz yaşlarını tutamadığı gözlendi. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyespor’lu bayanlar maçın bitiş düdüğü ile birlikte büyük bir sevinç yaşadılar.
 

Konak Belediyespor - İzmir Büyükşehir Belediyespor, .:: Hentbolhaber.NET ::.
 

Konak Belediye Spor Kuılübü – İzmir Büyükşehir Belediyespor 22-23

Hakemler: Fırat BEYDE , Hasan KAYGUSUZ

İlk Yarı:11-10

Konak Belediyespor : Daria , Duygu  , Çiğdem 3 , Tamara 1 , İlkyaz , Elif , Ceren , Merve ,Fatma3,  Ayfer 7  , Büşra , Ece 2  , Selin , Tijana  ,  Tanja 6

Antrenör: Melih Dülgerkaraoğlanoğlu

İzmir Büyükşehir Belediyespor: Berna ,  Esra , Aslı 2, Gonca 1, Seda 1, Yağmur, Kübra 2, Fatma 2, Yasemin Güler 3, Şeyma 3, Gülsüm 3, Sibel 6, Esin, Yasemin Kaya , Özlem , Burcu

Antrenör: Celal Gençoğlu

Konak Belediyespor - İzmir Büyükşehir Belediyespor , Fatma Atalar .:: Hentbolhaber.NET ::.Konak Belediyespor - İzmir Büyükşehir Belediyespor,Melih Dülgerkaraoğlanoğlu .:: Hentbolhaber.NET ::.

Konak Belediyespor - İzmir Büyükşehir Belediyespor, .:: Hentbolhaber.NET ::.

Bir Yorum Yazın