.
HESABIM
Üye Ol

Kemal Durak: “Savunmada İstikrarlıyız”

Kemal Durak: “Savunmada İstikrarlıyız”

Bayanlar Hentbol Süper Lig’de sahasında Üsküdar Belediyespor’u 30-21 yenen Ardeşen Gençlik’in antrenörü Hüsnü Kemal Durak, ligin ikinci yarısında savunmada istikrarlı bir görüntü sergilediklerini söyledi.

Haberin Tarihi: 13 Ocak 2014

Durak,  yaptığı açıklamada, ligin ikinci yarısında oynadıkları iki karşılaşmayı da 30-21’lik skorlarla kazanmayı başardıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"İki ay önce hedefe ulaşmanın kadro derinliği ile olacağını belirtmiştik. İdarecilerimiz çok önemli bir iş başararak Olga’yı takıma kazandırdı. Katkısı çok büyük. İki yönlü oynayabilen oyuncu, savunmada çok katkı sağlıyor ve savunma direncimizi artırıyor. Ligin ikinci yarısında savunmada istikrarlı bir görüntü sergiliyoruz. Daha güzel günler bizimle olacak."  

Ligin ikinci yarısının çok daha çekişmeli olacağını ifade eden Durak, şu ifadeleri kullandı:
"Kendimize hedef olarak ikinci yarının ilk beş maçını aldık. Hedefimiz üst üste beş maçı galibiyetle kapatmak. Taraftarımızın bu anlamda bize katkısı çok fazla. Deplasmanlarda bile bizi desteklemeye gelen taraftarlarımız var. İstanbul’da, İzmir’de tribünleri Ardeşen’e çeviriyorlar. Taraftarımızın da desteği ile sağlam adımlarla her gün üzerine katarak ilerliyoruz, hedefe mutlaka ulaşacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Ardeşen’e bu takım yakışıyor." 

Takım kaptanı Perihan Toplaoğlu’nun babasının talihsiz ölümünün herkesi çok fazla etkilediğini de kaydeden Durak, Üsküdar Belediyespor maçını kaptanları için oynadıklarını ve galibiyeti ona armağan ettiklerini sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın