.
HESABIM
Üye Ol

Londra’da Sahne Erkeklerde

Londra’da Sahne Erkeklerde

2012 Londra Olimpiyatlarında, Hentbol Branşında Teknik Delege olarak görev yapan Günal ENSARİ, görüşlerini paylaşmaya devam ediyor.

Haberin Tarihi: 30 Temmuz 2012

2012 Londra Olimpiyatlarında dün sahneye erkekler çıktı.Baştan sona çekişmeli müsabakaların oynandığı Londra’da, müsabakaları Günal Ensari Hentbolhaber.Net ziyaretçileri için yorumladı:

 

"İZLANDA – ARJANTİN   31 – 25

Devresi 15-14  biten maçın skoru,  31 – 25 oldu. Arjantin başlarda biraz dirense de  sonra iyi hazırlanmış bir İzlanda maça ağırlığını koyarak, sürekli skoru 4-5 farkla sona kadar taşıdı. İzlanda maçında 9 golle takımına hücümda katkıda bulunan SİGRUDSSON‘u izleyen seyirciler gerçekten keyif aldı.Kopenhag’ da oynayan Sigrudsson’un, bu sezon Kiel’ de oynayacağı konuşuluyor.

 
HIRVATİSTAN – KORE    31 – 21

Güçlü ve iyi hazırlanmış olan Hırvatlar  DUVNJAK, LACKOVİC, BALİÇ,KOPLJAR, VORİ, CUPİC gibi isimlerle gerçekten seyircinin zevk alacağı bir hentbol sergiledi. Kore çabuk oynama özelliğini kullanmaya  çalıştıysada gücü yetmedi ve Hırvatistan’a 31 – 21 yenildi.Hırvatların hücüm yüzdesi 60 larda iken, Kore’nin hücüm yüzdesi 40 larda kaldı. Hırvat kaleci Aliloviç’in de olumlu performansı sonuca yansıdı.Hırvatlarda en skorer oyuncu Cupic 9 golle takımına katkıda bulunurken, Kore’de de en skorer oyuncu olarak Seong 5 golle takımına katkıda sağladı.
London 2012 - Gunal ENSARİ - Hentolhaber.Net
 
İSVEÇ – TUNUS   28 -21
 
Devresi 16-11  biten maçın skoru  28 – 21 oldu. Olimpiyatlara iyi hazırlanan takımlardan biri de İsveç. Tunus maçın başında biraz direndi  . Tunus ‘da dişli takımlardan biri. Ancak hücümu %62 olması ve bunu da kalecisinin de % 38 ile desteklenen İsveç iyi bir oyun sergileyerek sonuca ulaştı. Maçta İsveç’den en skorer oyuncu 8 golle Doder oldu. Tunus hücümda % 47 ile oynarken en skorer oyuncusu Boughanmi oldu.
 
İSPANYA – SIRBİSTAN  26 – 21

Devresi 10-14  biten maçın skoru 26 – 21 oldu. Seyri güzel ve kalitesi yüksek bir maç olarak tarif edebilirim.İlk yarı iyi oynayan Sırbistan  devreyi de 4 farkla önde kapadı. İkinci devre iyi mücadele eden İspanya arayı kapatarak maçı başabaş duruma getirdi.Maçın sonlarında top kaybı ve bir kaç hata yapan Sırbistan, İspanya kalesine geçen Sterbik Capar‘ın da 10 şutun 6 sını çıkarınca kalesinde ard arda hızlı hücümları gördü. Sonuçta ilk gün Sırbistan İlk maçında İspanya’ya yenildi.
 
FRANSA –  iNGİLTERE 44- 15

Olimpiyatlara güçlü kadrosu ile iyi hazırlanmış takımlardan biri de Fransa. Joli’nin 11Fernandez’in 9 ve Honrubia’nın 7 gol kaydettiği maçta, Seyircisinin önünde ilk maçına çıkan İngiltere fiziksel ve taktiksel üstünlüğü olan Fransa’ya farklı yenildi.
 
MACARİSTAN – DAİMARKA 25 – 27
 
Danimarka Kraliçesi , eşi ve Prens Frederik’in de seyrettiği ve devresi 10 – 13 biten maçın skoru 25 – 27 oldu. Macaristan’dan Csaszar  8 ve Danimarka’dan Eggert 9 golle maçta takımları adına en skorer oyuncu oldular. Salonu dolduran seyircilerin zevkle izlediği bir maç oldu. Her iki takım da iyi hazırlanmış. Hentbol adına teknik, taktik, savunma,hızılı hücum, bireysel ve grup becerilerinin de üst seviyede  sergilendiği maçta son beş dakikaya kadar takımlar birbirine farklı üstünlük sağlayamadı.Son 5 dakika içinde Macaristan’ın top kayıplarını  hızlı hücumla gole çeviren Danimarka , kalecisinin de son dakikalardaki üstün performansı ile maçı kazanan taraf oldu.
HUN-DEN - Günal ENSARİ - London 2012-Hentbolhaber.Net
 
Sağlıkla kalın."
 
Günal ENSARİ  – LONDRA

Günal ENSARİ ‘nin Diğer Yazıları;

Tribünler Dolu , Heyecan Dorukta

2012 Londra Günlüğü

2012 Londra Olimpiyatları Hentbol Fikstürü ve Sonuçları İçin TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın