.
HESABIM
Üye Ol

Maçın hakemlerine Ordu’dan Samsun’a kadar polis koruması

Maçın hakemlerine Ordu’dan Samsun’a kadar polis koruması

Hafta sonu Ordu’da oynanan müsabakaya saha dışı olaylar damga vurdu.

Haberin Tarihi: 2 Şubat 2015

HENTBOLHABER.NET – 1 Şubat Pazar Günü Çorum Bölgesi hakemleri Sami Öncel – Taner Adıkdı çiftinin görev yaptığı Ordu Gençlerbirliği Spor Kulübü ile Tokat Hentbol Spor Kulübü arasında Ordu Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda oynanan Erkekler 2. Lig B Grubu müsabakasına maçın ikinci devresinde yaşanan olay damga vurdu.

sami_taner_turgay

(Foto Maçın Hakemlerinin Sosyal Paylaşım Sitesinden Alınmıştır)

Müsabaka her iki takımın başa baş mücadelesi ile başlarken, ilk devre yakın skorla bitti. Maçın son 10 dakikasında Tokat Hentbol Spor Kulübü aradaki farkı 10 sayıya kadar çıkardıktan sonra olaylar başladı. Ordu Gençlerbirliği Spor Kulübü Antrenörü Ercan Akman’ın, maçın hakemlerince kendilerine hakaret edildiği gerekçesi ile diskalifiye edildiği belirtildi. Söz konusu olay nedeniyle belirli bir süre duran müsabaka Tokat Hentbol SK’nın 32-34 galibiyeti ile sona erdi.

Ordu Gençlerbirliği SK ve Plaj Hentbol Altyapı takımlarından Erkek Hentbol Takımı’nın idarecisi olan Ercan Akman’ın (10-15 Temmuz 2014 tarihleri arasında İspanyada yapılan Gençler Avrupa Şampiyonası’na  katıldı) birçok kez bu tip olaylar ile gündeme geldiği bildirildi.

POLİSLER EŞLİK ETTİ

Müsabaka sonunda polis korumaları ile soyunma odasına giren maçın hakemlerinin, salonu ve şehri polis koruması ile terk etmek zorunda kaldıkları belirtildi.

Ordu’dan özel polis koruma ekipleri ile yola çıkan maçın hakemlerine ekiplerin Samsun’a kadar eşlik ettikleri öğrenildi.

Maçın hakemlerinin müsabaka raporunu Türkiye Hentbol Federasyonu’na (THF) gönderdikleri ve konu ile ilgili olarak THF Disiplin Kurulu’nun gerekli raporları beklediği ve ilerleyen günlerde müsabakada yaşanan olaylar ile ilgili kararları açıklaması bekleniyor.

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • alperen
  3 Şubat 2015 13:20 Kullanıcı Profili

  siz haber sitesisiniz. Hentbol haberi yapıyosunuz bu işi layıkıyla yerine getirmek istiyorsanız tüm tarafları dikkatlice dinlemelisiniz sizin yaptığınız yalan haber. elinizde iki tane hakem fotoğrafıyla kulaktan dolma bilgilerle medyaya yanlış şeyler yansıtıyosunuz.lütfen bu işleri ya bırakın yada doğru haber yapın bende bi tokatlı olarak sizleri kınıyorum

 • ALİ
  3 Şubat 2015 17:21 Kullanıcı Profili

  YUKARIDA BAHSEDİLEN BİLGİLERİ KİMİN VERDİĞİ MERAK KONUSU. BU BİLGİLERİ HAKEMLER VERDİ İSE; BU BİLGİLENDİRME ONLARIN İŞİ DEĞİL. HAKEMLER MAÇTA BİR OLAY VAR İSE GEREĞİNİ RAPORLA GEREKLİ YERE BİLDİREREK YAPAR. EĞER RAPOR YAZACAK BİR ŞEY YOK İSE BU KONUDA ARTIK SPOR KAMUOYUNA BİR BİLGİLENDİRME YAPMAK DURUMUNDA OLAMAZ.
  HAKEMLER RAPOR YAZDIĞINI VE FEDERASYONA BİLDİRDİĞİNİ YAZDIKLARINA GÖRE SAHADAKİ GÖREVLERİ NE İSE ONU YAPMIŞ OLACAKLARDIR. KARŞI TARAFIN SAVUNMASI VE MHK NİN KARARINDAN SONRA AK İLE KARA BELLİ OLUR DAHA SONRASI SPOR KAMUOYUNDA YARGILANIR. BU ŞEKİLDE YAZILAR BİRAZ TEK TARAFLI OLMUYORMU? SORUSU AKLA GELİYOR.

 • ALİ
  3 Şubat 2015 17:30 Kullanıcı Profili

  YUKARIDA BAHSEDİLEN KONU TEK TARAFLI BİR YARGILAMA OLDU GALİBA. HAKEMLERİN GÖREVİ BİR MAÇTA OLAY VAR İSE BUNU RAPOR İLE FEDERASYONA BİLDİRMEKTİR. SAHA DAKİ İŞİ NE İSE YUKARIDAKİ KONUDADA YAPACAĞI ODUR.
  ZATEN KENDİLERİ FEDERASYONA RAPOR YAZDIKLARINI BELİRTMİŞLER. BUNDAN SONRASI DİSİPLİN KURULUNUN İŞİDİR. KARAR FEDERASYONDAN AÇIKLANIR VE AK İLE KARA BELLİ OLUR. HAKEMLER BU ŞEKİLDE MAÇLARI SPOR KAMUOYUNA DUYURMAK DURUMUNDA OLMAMALILDIR.

Bir Yorum Yazın