.
HESABIM
Üye Ol

Mali Genel Kurul Yapıldı

Mali Genel Kurul Yapıldı

Türkiye Hentbol Federasyonu 4. Olağan Mali Genel Kurulunda 2015 yılı tahmini bütçe 14 milyon 925 bin, 2016 tahmini bütçesi ise 32 milyon 955 bin lira olarak belirlendi.

Haberin Tarihi: 29 Kasım 2014

THF Salonu’nda193 delegenin 102’sinin katılımıyla yapılan ve divan başkanlığını Ahmet Akpınar’ın yaptığı genel kurulda, yönetim kurulu faaliyet ve denetim kurulu raporları ibra edildi.

Federasyon Başkanı Bilal Eyüboğlu, Türk Hentbolu için yapılan çalışmalar ve projelerden bahsetti. Eyuboğlu, THF Kamp Eğitim Merkezinin tamamlamak üzere olduğunu belirterek, çok kapsamlı olan bu tesislerin Türk Hentbolunun kısa sürede hizmetine sunulacağını kaydetti.

Eyuboğlu, kulüplere maddi olanaklar sağlanması açısından "Spor Toto" ve "iddaa" gelirlerinin 7 katına kadar çıktığını söylerken, son iki sezondur Süper Lig ve 1.Lig kulüplerine büyük katkı yapıldığının altını çizdi.

Başkan Eyuboğlu, kulüp ve sporcu sayısında ciddi bir artış yaşandığını, göreve geldiklerinde Hentbolda sadece Süper ve 1.Liglerin olduğunu ancak bu liglere 2.lig ve Bölgesel Liglerinde katıldığını söyledi. 2010 yılında 69.300 olan Sporcu sayısını bu yıl 92.000’e kadar yükselttiklerini belirtti. Eyuboğlu, Hentbol tarihinde ilk kez 2 sezon üst üste Avrupa’da final oynayan Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol takımını da kutladı.

Milli Takımlar bazında başarılar için her türlü fedakarlıkta bulunduklarını anlatan Eyuboğlu, 2013 yılında Mersinde düzenlenen Akdeniz Oyunlarında Erkek Milli Takımımızın üçüncü olduğunu hatırlattı. Altyapılarda Anadolu Yıldızları, kulüp ve okul faaliyetleri ile yurt çapında 5000’e yakın sporcu kayıt altına alındığını ve bunlarda 500’ünün de gelişim kamplarına dahil edildiğini kaydetti.

Ayrıca bu kamplarda 115 antrenörde hizmet içi eğitimden geçirildiğini söyleyen Eyuboğlu, bu çalışmaların sayesinde geçen Balkan Şampiyonasında kız ve erkek takımların altın madalya kazandığını, Akdeniz Konfederasyon Kupasında da Yıldız Erkek Milli takımımızın üçüncü, kızların ise beşinci olduğunu belirtti.

Maçlarının canlı yayınlanmasıyla Hentbolun çok fazla kişiye ulaştığını ifade eden Eyuboğlu, görsel ve yazılı medyada çok daha fazla yer aldıklarını söyledi.

Eyuboğlu son olarak, Türk Hentbolu için yönetim kurulu ile birlikte hiçbir menfaat beklemeden çalıştıklarını, bu Federasyonun herkesin Federasyonu olduğunu kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, Genel Kurula katılan herkese teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın