.
HESABIM
Üye Ol

Mardin Hentbolu Gelişiyor

Mardin Hentbolu Gelişiyor

2010 Yılında Hentbol Federasyonu İl Temsilciliğine atanan Murat DUR ile Mardin Hentbolu gelişiyor.

Haberin Tarihi: 18 Ağustos 2012

Göreve başladığından beri çeşitli faaliyetlerde yer aldığını belirten Murat DUR, görev yaptığı süre içerisinde Mardin Hentbolu ile ilgili bilgileri siz değerli Hentbolhaber.Net ziyaretçileri için paylaştı.
 

Hentbolhaber.Net Mardin Hentbol
Murat DUR :"2010 yılında Mardin Hentbol il temsilciliği görevine başladığımızda,  alt yapıyı kuvvetlendirmeye dönük çalışmalar ile başladık. İl genelinde çeşitli okul takımlarını, kulüplere yönlendirerek minik, küçük, yıldız, kız ve erkek kategorilerinde ligler oluşturduk. Bu liglerin oynanması ve daha sağlıklı geçmesi için açmış olduğumuz hentbol hakemlik kursunda yetişen arkadaşlar hem bu maçlarla tecrübe edindiler, hem de il hakemi oldular.
 
Hentbolhaber.Net Mardin HentbolHentbolhaber.Net Mardin Hentbol
Şu an ilimizde 16 faal il hakemi bulunmaktadır. Biz bu kadarıyla yetinmeyerek geçen yıl Mardin’de 1. kademe hentbol antrenörlük kursu açtık. İnşallah önümüzdeki yıl kursu başarıyla tamamlayan arkadaşlarımızı yerel liglerde çeşitli kulüplerde göreceğiz. Bu yıl içerisinde Mardin İlinde ilk defa mini hentbol şenliğini başlatarak, bunu geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Tüm bu çalışmalarda bize destek olan başta Hentbol Federasyonu’na ve Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunarım." dedi.
 
Hentbolhaber.Net Mardin HentbolHentbolhaber.Net Mardin Hentbol

Ayrıca Dur; Mardin Hentbolu tarihinde ilk defa bu sene deplasmanlı liglerde yer alacağını, bunun  mutluluğunu  yaşadını belirtti.
 

Hentbolhaber.Net Mardin Hentbol - Margenç
MARGENÇ hakkında da bilgi paylaşımında bulunan Dur: "Lige girecek olan takımımız MARGENÇ Kulübü, 2010 yılından bu yana hentbol branşının her kategorisinde faaliyet göstermiştir. Kulübümüz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteği ile kurulmuştur. Takım antrenörü ve il temsilcisi olarak şunu söylemek istiyorum "hedeflerimiz bu yıl ligde güzel bir mücadele verip bir üst lige çıkmak". Hentbol Deplasmanlı Ligde mücadele edecek olan Margenç, aralarında Hentbol Milli Takım oyuncusu Emre Orhan’ında bulunduğu 5 hentbolcu ile sözleşme imzaladı. Margenç Spor Kulübü, Adıyaman kulübünden Habip Uyar, Erhan İnan, Gökhan Begüç, Malatya Gençlik Spor kulübünden Selami Karuç, Elazığ kulübünden Emre Orhan’ı transfer etti. 
 
Hentbolhaber.Net Mardin Hentbol - Margenç
Bu takımın oluşmasında bize her konuda destek olan sponsor FOVAJANS ve KASEM Turizm Şirketine ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa KUZU‘ya Teşekkürlerimizi sunarım." dedi.

Son olarak Murat DUR: "Hentbolhaber.Net ile ilgili şunu İfade etmek istiyorum. Sizin yayınlarınızı hem kendim hem de Mardin’e gönül veren sporcularım ilgi ile takip ediyor ve bizlere ışık kaynağı oluyorsunuz. Çalışmalarınızda başarılar diler ve ilginizden dolayı teşekkür ederim." dedi.

Bir Yorum Yazın