.
HESABIM
Üye Ol

Mavi Kelebekler’den kadına şiddete tepki

Mavi Kelebekler’den kadına şiddete tepki

Konyaaltı Belediyespor oyuncuları, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde açtıkları pankart ve hazırladıkları video ile sosyal medyadan kadın cinayetlerine karşı farkındalık çağrısı yaptı.

Haberin Tarihi: 25 Kasım 2021

HENTBOLHABER.NET – Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden Konyaaltı Belediyespor, kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele gününde, ‘Kadına şiddete seyirci kalma’ pankartı ve hazırladıkları video ile kadınlara yönelik şiddet ve cinayetlere tepki gösterdi.

Yerli ve yabancı oyuncuların tamamına yakınının katıldığı farkındalık videosunda ‘Kadına şiddetin gerekçesi olmaz, ‘Kadınlar ve erkekler toplumun her alanında eşittir’, ‘Güçlü kadından korkma’, ‘Kadın güçlüyse hepimiz güçlüyüz’ ve ‘Kadına şiddete seyirci kalma’ sözleri yer aldı.

Geçtiğimiz haftasonu Tekirdağ Spor Kulübü ile deplasmanda karşılaşan Mavi Kelebekler, maç öncesinde yapılan seramoniye de ‘Kadına şiddete seyirci kalma’ pankartıyla çıkmış ve maçı izlemek için salona gelen seyircilerden büyük destek almıştı.

 

VİDEO

 

 

Konyaaltı Belediyespor’dan anlamlı pankart

Bir Yorum Yazın