.
HESABIM
Üye Ol

Mersin Hantaş Spor’da Hedef: “Galibiyet”

Mersin Hantaş Spor’da Hedef: “Galibiyet”

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Hantaş Sportif’in 2.Başkanı Tolga Oğuz, çok iyi bir ekibe sahip olduklarını belirtirken, geçen hafta Amasya yenilgisi ile bir kaza yaşadıklarını söyledi.

Haberin Tarihi: 27 Kasım 2014

NİCOLAS ÖZTÜRKMEN- Teknik ekibin ve takımın Türkiye’nin en iyi ekiplerinden biri olduğuna vurgu yapan Oğuz, bu hafta kendi evlerinde oynayacakları Antalyaspor maçında alacakları galibiyetle ne kadar iyi bir takım olduklarını göstereceklerini ifade etti.

“TAKIMIMIZA GÜVENİYORUZ”
Mersin Hantaş Sportif’in 2.Başkanı Oğuz, “Lige iyi bir başlangıç yapamadık. Takımı geç almamıza rağmen yaptığımız flaş transferlerle daha da güçlendik. Ancak oynadığımız son iki maçımızda uyum sorunu yaşadık. Bu sorunu en kısa sürede çözmeye çalışıyoruz. Çünkü hentbol bir takım oyunu. Teknik heyetimiz ve oyuncularımızın yoğun çabaları ile bu uyum sorununu en kısa zamanda çözeceğimize inanıyorum” dedi.

“EN İYİ TEKNİK KADROYA SAHİBİZ”
Hentbol liginde en iyi teknik ekibe sahip olduklarına dikkat çeken Oğuz, “Biz Hantaş Sportif ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde, kazanma ruhu ile bu sıkıntılı süreci en iyi şekilde atlatacağız. Oyuncularımız ve teknik ekibimiz bu kaliteye sahip. Şuanda Türkiye liginde en iyi teknik heyete sahibiz. Ocak ayına kadar alabildiğimiz puanlarla, ligi alt sıralardan uzakta tamamlamak istiyoruz. Ocak’tan sonra asıl takım ortaya çıkacak. Cumartesi günü Seyfi Alanya’da ağırlayacağımız Antalya maçından galibiyetle ayrılacağız. Tüm Mersinlileri hentbol ziyafeti çekmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

“KONSANTRASYON EKSİKLİĞİ YAŞADIK”
Hantaş Sportif Direktörü Osman Özoğlu, geçen hafta Amasya maçında konsantrasyon sorunu yaşadıklarına dikkat çekerken, maçın geç başlamasının oyuncular üzerinde olumsuz bir etki yaptığına vurgu yaptı.

Özoğlu, “Amasya ligin güçlü ekiplerinden. Şuanda 4.sırada bulunuyor. Bu maçın zorlu geçeceğini biliyorduk. Her şeye rağmen hedefimiz galibiyetti ve kendimizi buna şartlandırdık. Ancak yağmur nedeniyle sahanın su alması, maçın bir saat geç başlamasına neden oldu. Bu da oyuncularımızın üzerinde konsantrasyon eksikliği yarattı. Oyuna bir türlü kendimizi veremedik. Yaptığımız basit hatalarla, alabileceğimiz maçı rakibimize verdik. Bu maçı geride bıraktık. Bu hafta kendi evimizde oynayacağımız Antalya maçına odaklandık” şeklinde konuştu.

" EVİMİZDE KAZANMAK İSTİYORUZ"

Özoğlu, "Antalyaspor’u ne yapıp edip evimizde yenmek istiyoruz. Maçı kazanmak için hazırlıklarımızı ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu maçı alıp çıkışa geçmek istiyoruz. Yabancı oyuncularımızın bu maçta daha iyi performans göstereceklerine inanıyorum. Tabi Antalyaspor’un bulunduğu konuma bakıp değerlendirmemek gerekiyor. Onlar da güçlü olan kadrolarına geçtiğimiz hafta 2 yabancı bir Türk oyuncu transferi yaptılar. Kadrolarını iyice güçlendirdiler. Zaten iyi bir ekipti şimdi daha da iyi bir ekip oldular. Bizi zor bir maç bekliyoruz. Ancak bu maçın telafisi yok. O yüzden bütün Mersinlileri bizi desteklemeye çağırıyorum. Cumartesi günü saat 14.00’da Seyfi Alanya Spor Salonu’na herkesi bekliyoruz" dedi.

Bir Yorum Yazın