.
HESABIM
Üye Ol

Mersin Hantaş zoru başardı

Mersin Hantaş zoru başardı

Ligde kalma mücadelesi veren Hantaş Sportif, şampiyon adaylarından Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni elinden kaçırdı.

Haberin Tarihi: 10 Aralık 2014
Abdullah ÖZTÜRK’ün  YeniGüney gazetesinden ki haberi şöyle:

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin 11. haftasında Hantaş Sportif, evinde ağırladığı Ankara Büyükşehir Belediyesi ile 28-28 berabere kaldı. Maç elektrik kesintisi yüzünden 1,5 saat geç başladı.


Kayseri deplasmanında talihsiz bir yenilgi alan Hantaş Sportif, ligin güçlü takımlarından ve şampiyonluğun en büyük adaylarından Ankara Büyükşehir Belediyesine ecel terleri döktürdü. İlk yarıda vasatın altında oynayan Hantaş Sportif, ikinci yarıda taraftar desteğini de arkasına alarak, Ankara karşısında gerçek performansını sergileyerek, güçlü rakibine zorlu anlar yaşattı.


“GERÇEK GÜCÜMÜZÜ GÖRDÜK”

Ankara Büyükşehir Belediye maçından sonra gazetemize bir açıklama yapan Hantaş Sportif Kulübü İkinci Başkanı Tolga Oğuz, “Ligde istediğimiz sonuçları bir türlü alamıyorduk. Sanki üzerimizde bir ölü toprağı vardı. Özellikle Amasya ve Kayseri maçlarında aldığımız kötü sonuçlar bizi derinden üzdü. Takım ve yönetim olarak hiçbir zaman inancımızı kaybetmedik. Ligin güçlü takımlarından ve şampiyon adaylarından Ankara karşısında etkili oynadık. İlk yarıyı 3 sayı farkla yenik kapatmamıza rağmen, Ankara gibi bir takım karşısında önce bu farkı kapattık. Daha sonra da galibiyeti kaçıran taraf olduk. Aldığımız bir puan moral açısından bizim için iyi oldu. Bu hafta Beşiktaş’la İstanbul’da oynayacağız. Beşiktaş, 2014-2015 Hentbol liginin şampiyonu. Biz bu maçta da gerçek gücümüzü sahaya yansıtırsak, puanlarla döneceğimize inanıyorum” dedi.SALON: Seyfi Alanya


HAKEMLER: Savaş Yüksek, Özgür Benli


MERSİN HANTAŞ SPORTİF: Jure, Tivkin 7, Branko Kankaras 6, Serkan 1, Lazar 4, Kemal 1, Sulyma 8, Semih 1


ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: Efe 1, Atilla 3, Onur 4, Mehmet 1, İbrahim 2, Tuğberk 9, Yiğit 1, Özgür 7


İKİ DAKİKA CEZASI ALANLAR: Serkan, Lazar Saviç (Mersin Hantaş Sportif), Atilla, İbrahim, Cemal (Ankara Büyükşehir Belediyesi)


İLK YARI: 16-19 (Ankara Büyükşehir Belediyesi lehine)

Bir Yorum Yazın