.
HESABIM
Üye Ol

Mersin Hantaş’ın hedefi: “İlk galibiyet”

Mersin Hantaş’ın hedefi:  “İlk galibiyet”

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Hantaş Sportif, Konya Selçuklu Belediyesi’ni yenerek, hem ligde ilk galibiyetini almayı, hem de çıkışa geçmeyi hedefliyor.

Haberin Tarihi: 11 Kasım 2014

Sportif Direktör Osman Özoğlu,  yaptığı açıklamada, sezon başında istedikleri kadroyu oluşturamadıkları için lige iyi bir başlangıç yapamadıklarını söyledi.

Ligde oynadıkları 6 karşılaşmada iyi performans ortaya koymalarına rağmen galibiyet alamadıklarını belirten Özoğlu, "Son maçımızda İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne 25-24’lük skorla yenildik, yani 1 farkla. Bu maçta sonuna kadar mücadele ettik ama kadromuza dahil olan yeni oyuncularımızın tam adapte olamaması sebebiyle bazı hatalar yaptık. Maçın hakemlerinin performansları da bu maçı kaldıramadıklarının göstergesi oldu" dedi.

Özoğlu, sponsor bulmalarının ardından takıma birçok yeni oyuncunun geldiğini hatırlatarak,  oyuncuların takıma alışmasının ardından rakipleri karşısında daha iyi performans ortaya koyan bir takım haline geleceklerini vurguladı.

Ligde bu hafta Konya Selçuklu Belediyesini ağırlayacaklarını kaydeden Sportif Direktör Özoğlu, "Konya Selçuklu Belediyesi maçı, puan sıralaması açısından bizim için kritik bir öneme sahip. Dönüm maçı olarak baktığımız bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılıp, hem ilk galibiyetimize erişmek, hem de ligde artık çıkışa geçmek istiyoruz" diye konuştu.

Özoğlu, lisansı yetiştirilemediği için geçtiğimiz maçta oynayamayan yeni transferlerden Branko Kankaras’ın Konya Selçuklu Belediyesi karşılaşmasında oynayabileceğini bildirdi.

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde geride kalan 6 haftada galibiyeti bulunmayan Mersin Hantaş Sportif, ligin son sırasında yer alıyor.Konya Selçuklu Belediyespor ise 2 puanla bir üstte yer alıyor.

Bir Yorum Yazın