.
HESABIM
Üye Ol

Mesut Ilgın: Ülke puanına katkı sağlamak için galip geleceğiz

Mesut Ilgın: Ülke puanına katkı sağlamak için galip geleceğiz

Granitas-Karys’ı EHF Challenge Kupası 3.Tur ilk maçında farklı mağlup eden Beykoz Belediyespor, rövanş maçı öncesi tur için büyük avantaj elde etti.

Haberin Tarihi: 23 Kasım 2019

HENTBOLHABER.NET – Hentbolda Erkekler Avrupa Challenge Kupası 3. tur ilk maçında Beykoz Belediyespor, Litvanya temsilcisi Granitas-Karys’ı 37-22 mağlup etti.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını 17-15 önde tamamlayan Beykoz Belediyespor, karşılaşmayı da 37-22 kazandı.

Müsabaka sonrası değerlendirmelerde bulunan Başantrenör Mesut Ilgın, “Bugün ilk devrede rakibimizi tanımadığımız için zorlandık. Ancak ilerleyen dakikalarda oyuna ağırlığımızı koyduk ve galibiyeti farklı elde ettik” dedi.

Ilgın devam eden açıklamalarında, “Müsabakanın ilk dakikaları başa baş başladı. Hem rakibimiz hem de biz birbirimizi tanımıyorduk. Özellikle bir çok net pozisyonu değerlendiremedik. Pivottaki pozisyonlarımız kritikti ve fırsatları değerlendirmemiz gerekiyordu. İkinci yarının ortalarında maçı kopardığımız pozisyonlar oldu ve farkı yakaladık. Ülke puanı için Beykoz için galip gelmek çok önemli idi. Bu başardığımız için mutluyuz” söyledi.

Ilgın son olarak, “İlk maçı farklı galip gelerek kazandık. Şimdi yarın ikinci maçımız var. Bu müsabakaya kesinlikle galibiyet için çıkacağız. Hem Ülke puanı hem de Beykoz için galip gelmek önemli. Ekip arkadaşlarımın yarında galip gelerek tur’u geçeceğinden eminim. Güzel galibiyet için teşekkür ederim. Ayrıca tribünde yer alan altyapı oyuncularımıza ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Gelecekte bu müsabakalarda Beykozlu altyapıdan yetişen sporcularımız olacak” dedi.

Bir Yorum Yazın