.
HESABIM
Üye Ol

MHK Başkanı Küçükyılmaz: ” Hakem ve Gözlemcileri Avrupalı meslektaşları ile aynı seviyeye getireceğiz”

MHK Başkanı Küçükyılmaz: ” Hakem ve Gözlemcileri Avrupalı meslektaşları ile aynı seviyeye getireceğiz”

Hentbol Federasyonu seçimlerinin ardından yeni göreve getirilen Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyeleri, 25-26 Kasım tarihlerinde, hakem, gözlemci, kulüp yöneticileri ve diğer paydaşlarıyla toplantısını Adana’da gerçekleştirecek.

Haberin Tarihi: 23 Kasım 2021

HENTBOLHABER.NET – MHK Başkanı ve eski uluslararası Hentbol Hakemi Hakan Küçükyılmaz, Hentbol Federasyonu başkanlığına seçilen Uğur Kılıç’ın, üst liglerde hentbol oynaması ve 23 kez milli formayı giymesi, aileyi yakın tanımasının çok yararlarının olacağına inandığını belirterek,

“Öncelikle bizlere güvenerek bu göreve layık gören Uğur Kılıç’a teşekkür ederiz. Birlikte başaracağız” dedi.

Başkan Uğur Kılıç’ın hakem ve gözlemciliğe çok önem verdiğini ifade eden Küçükyılmaz, bu nedenle ilk kurul olarak MHK’yı belirlediğini, çalışmalara hızlı başladıklarını, MHK üyelerini, bilgili, deneyimli, ilkeli, kendini kanıtlamış, uluslararası hakemlerden oluşmasını sağladığını söyledi.

13  Pilot Bölge Belirledik

Adana’yı önemsediklerini, bu bağlamda ilk toplantıyı Adana’da gerçekleştireceklerini, olanaklar içinde toplantıları Anadolu’da farklı illerde yapmayı hedeflediklerini belirten KÜçükyılmaz, şöyle devam etti:

“Türkiye’yi 13 bölgeye ayırdık. Öncelikle hakem ve gözlemcilerin eğitimine önem vereceğiz. Üniversite mezunu, üst seviyede yabancı dil bilen, bilgisayarı iyi kullanan, heyecan duyan hakem ve gözlemcilerle yola devam edeceğiz. Hakem ve gözlemcileri Avrupalı meslektaşlarıyla aynı seviyeye getireceğiz. Yıllardır ihmal edilen bayan hakem ve

gözlemci sayısını artıracağız. Avrupa’da düdük çalacak hakem sayısını katlayacağız. Bu sanıldığı gibi zor değil. Yeter ki hakemler bunu yapacaklarını göstersinler. Uğur Başkan kanayan yara olan hakem ve gözlemci ücretlerini artırılması için büyük çaba gösteriyor. Yeni sponsor kuruluşlarla bu sorunu çözeceğimize inanıyorum.”

Adana’nın yanı sıra, Mersin, Osmaniye, Aksaray, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinden hentbolun paydaşları hakem, gözlemci, antrenör, eski sporcuların katılacağı toplantı 25 Kasım Perşembe günü Ramada Otelde gerçekleştirilecek.

Kaynak: https://www.habereguven.com/hentbol-federasyonu-adanaya-cikarma-yapacak/

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Umit
    23 Kasım 2021 23:21 Kullanıcı Profili

    Elit bir MHK’ye bu camianın ihtiyaci vardı. Başkanımız Sn Ugur Kilic’in isabetli seçimi ile bu MHK kesinlikle başarılı olur. Sn KÜÇÜKYILMAZ ‘in görüş ve düşünüleri, tesbit ve cozumlemeleri bu ekibin ciddiyetini ortaya koymuştur. Destekliyoruz!

Bir Yorum Yazın