.
HESABIM
Üye Ol

Milli Takıma Bilimsel Program

Milli Takıma Bilimsel Program

Türkiye A Milli Bayan Hentbol Takımı, Hentbol Federasyonu ile Anadolu Üniversitesi (AÜ) arasında imzalanan protokol gereği AÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) imkanlarını kullanarak, üniversitenin öğretim görevlileri gözetiminde kamp yapıyor.

Haberin Tarihi: 21 Mayıs 2013


Milli Takım Teknik Direktörü Hikmet Vurgun
, Türkiye Hentbol Federasyonunun Eğitim Kurulu ve Yönetim Kurulu’nda Eskişehir’den değerli hocalarımızın bulunduğunu belirterek, bu doğrultuda yapılan protokol sonunda AÜ ile ortak çalışma başlattıklarını kaydetti.

Hentbol Bayan A Milli Takım

 

 

Öncelikle durum tespiti, eksikliklerin saptanması ve tekrar bunların üzerinde çalışıp toparlamanın üzerinden durduklarını anlatan Vurgun, şöyle konuştu:

"Kuvvet, teknik ve taktik boyutlar var. Şu anda kampta 20 sporcu bulunuyor. İstediğimiz düzeyde değiliz. Yaklaşık 10 gün sonra normale döneceğiz. Durum tespitinde iki boyut var. Kuvvet ve güç bizim için önemli. Oyuncularımız sezonun getirdiği sıkıntılardan dolayı çok düzenli çalışmama ve maç yoğunluğundan şikayetçi. Bu da kuvveti etkilemiş. Hızlanma, ivmelenme, yön değiştirme, sıçrama, atış gibi parametreler bizim için hayati önemi sahip, ancak bu konulardan biraz sıkıntılarımız var. Bu süreçte, Eskişehir’de 12 gündür kamptayız. Bundan sonraki süreç daha önemli. Oyuncularım fedakarca çalışıyor."

Vurgun, 50 günlük kamp sürecinde oyuncularda bıkkınlıkların yaşanabildiğini, Eskişehir gibi sosyal ve sanatsal bir kentte takım oyuncularının boş zamanlarını değerlendirdiğini bildirdi.

Hentbol Bayan A Milli Takım

Bir Yorum Yazın