.
HESABIM
Üye Ol

Milli Takıma devşirme oyuncular geliyor

Milli Takıma devşirme oyuncular geliyor

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, hem kadınlarda hem de erkeklerde milli takımlar için birkaç yabancı sporcuyu Türk vatandaşı yapacaklarını bildirdi.

Haberin Tarihi: 11 Eylül 2015

ANADOLU AJANSI – Eyuboğlu , hentbolda heyecanın Süper Kupa müsabakalarıyla başladığını, hafta sonu lig mücadelelerinin yapılacağını söyledi.

Ligde geçmiş sezonlara göre daha çetin bir yarış olacağını vurgulayarak, takımlara başarılar dileyen Eyüboğlu, şöyle konuştu:

“Umarım ekipler istedikleri şekilde sakatsız bir biçimde sezonu tamamlarlar. Bu sene yabancı oyuncu sayısının serbest bırakılmasından dolayı daha çetin bir lig oldu. Çok kaliteli yabancılar geldi. Ancak bu kuralı bazıları yanlış anlıyorlar. Sınırlamayı kaldırdık ancak kaliteli yabancılar gelsin diye bazı kriterler getirdik. Lige çekişme gelsin diye uğraştık ve bu da amacına ulaştı. Bu sene geçmiş yıllara göre liglerimiz çok daha çetin olacak.”

Eyuboğlu, liglerde değişen yabancı statüsünün milli takımlarda da etkisini göreceklerine inandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Getirdiğimiz kriterlerle yerli sporcular takımlarında daha çok süre alacaklar. Önümüzdeki süreçte hem kadınlarda hem de erkeklerde milli takımlar için bir kaç yabancı sporcuyu Türk vatandaşı yapacağız. Bu konuda ilk müracaatlarımızı yaptık. Bakanlık seviyesinde onaylandığı takdirde bu sporcular Türk vatandaşı olacak. Bunun haricinde milli takımlarımıza 1-2 tane daha devşirme sporcu kazandıracağız. Avrupa bunu senelerdir yapıyor ve başarılı oluyor.”

Ligde erkeklerde Beşiktaş’ın üst seviyede bir bütçe hazırladığını ve doğrudan Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceğini ifade eden Eyüboğlu, şunları kaydetti:

“Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde direkt olarak katılması Türk hentbolu için çok önemli. Beşiktaş da çok önemli takviyeler yaptı, elbette mücadele edeceği grup çok zor. Beşiktaş’ın 5-6 katında bütçelere sahip takımlar var. Bayanlarda 4-5 takımımız yakın seviyelerde kadrolar kurdular. Bayanlarda Avrupa kupalarında mücadele edecek ekiplerimizden bir veya ikisinin finale kadar gideceğine inanıyorum.”

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • Ahmet Rıza
    13 Eylül 2015 02:51 Kullanıcı Profili

    “Getirdiğimiz kriterlerle yerli sporcular takımlarında daha çok süre alacaklar. Böyle bir söylemmi olur Sırbistan’da iç savaş çıksa ülkemizde ligler oynanmaz

  • özlem
    1 Ekim 2015 13:23 Kullanıcı Profili

    neden hep yabancı oyuncu o yuzden türk sporcuları küstüryorsunuz bir takımın nerdeyse 4 oyuncusu yabancı ilk 60 dk oynatılıyor ve türk sporcusna sans verilmiyo bir seneleri boşuna gidiyor bence o kadar yabancılara para döküleceğine türjk sporcusu yetistirin ki yabancılara ihtiyac olmasın yabancılara gelince tıkır paralar türk sporcusuna aylarca beklet bence cok haksızlık söyleeee dönünde 20 sene öncesine bakın yabancımı vardı hepsi türktü ve o zaman kaliteli hentbol vardı ne sporcular yetiştriildi kusura bakmayın ama simdi hentbol sıfır

Bir Yorum Yazın