.
HESABIM
Üye Ol

Milli Takımımız , Panelde Öğrencilerle Buluştu

Milli Takımımız , Panelde Öğrencilerle Buluştu

A Milli Bayan Hentbol Takımımız, Etimesgut İlçe Eğitim Müdürlüğü tarafından Süleymaniye Koleji’nde düzenlenen “Spor Kültürünün Gelişimi” konulu panele katıldı.

Haberin Tarihi: 25 Mart 2014

Özel Süleymaniye Eğitim Kurumlarının Bağlıca’daki okulunda düzenlenen panele Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm, Süleymaniye Koleji Müdürü Musa Öz, A Milli Bayan Hentbol Takımımız teknik heyeti ve oyuncuları, öğrenciler, öğretmenler ve basın mensupları katıldı.

Milli Takımımızı okula gelişinde Süleymaniye Koleji mehter takımı karşıladı. Okul hakkında bilgiler alan  teknik heyet ve oyuncularımız kürsüye tek tek davet edildi. İlk olarak söz alan A Milli Bayan Hentbol Takımı Teknik Direktörümüz Hikmet Vurgun, panel için emeği geçen herkese teşekkür ederken, organizasyona katıldıkları için mutlu ve heyecanlı olduklarını söyledi. Vurgun, 2014 Avrupa Şampiyonasında İtalya ile 2 maç oynayacakları belirterek, katılımcıları Cumartesi günü Ankara’da oynanacak Milli maça davet etti.

Bir eğitimci olarak, hem okulun hem de sporun önemine değinen Vurgun, öğrencilere derslerinde başarılı olmaları aynı zamanda spora da önem vermeleri konusunda nasihatta bulundu. 

Daha sonra söz alan Milli Takım kaptanlarımızdan Yeliz Özel ise, kendi dönemlerinde okul şartlarının bu kadar iyi olmadığını belirterek, öğrencilere okullarının kıymetini bilmelerini ve hem derslerinde başarılı olarak hem de iyi sporcu olabileceklerini belirtti. 

Milli Takımımızın diğer kaptanın Yeliz Yılmaz ise, disiplinli ve çok çalışarak bu noktalara geldiklerini söylerken, hentbola başladıkları dönemlerdeki imkanların çok kısıtlı olduğunu ama spor yapmaktan vazgeçmeyerek bunu karşılığını aldığını belirtti.

Panel öğrencilerin Milli Sporcularımıza sorularıyla devam ederken,  Teknik Direktörümüz Hikmet Vurgun‘un sorularına doğru cevap veren 2 minik öğrenciye Milli Takım forması hediye edildi.

Panelin sonunda söz alan Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm, öğrencilere Milli Takım sporcularımızı örnek göstererek, derslerini aksatmayarak başarılı birer sporcu olabileceklerini söyledi.

Panel minik öğrencilerin Milli Takımımız ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu. 

 

Bir Yorum Yazın