.
HESABIM
Üye Ol

Mızrakçı; ‘Galibiyetin Mimarı Sporcular’

Mızrakçı; ‘Galibiyetin Mimarı Sporcular’

Hentbol Erkekler Süper Lig ekibi Ankara İl Özel İdare hafta sonu deplasmanda oynamış olduğu müsabakada, Beşiktaş’ı kendi evinde yenmeyi başardı.

Haberin Tarihi: 7 Ekim 2012

Ankara İl Özel İdare Spor Kulübü 3’te 3 yaparak yoluna devam ediyor.Hafta sonu oynanan müsabakada Son Şampiyon, aynı zamanda Süper Kupa Şampiyonu Beşiktaş’ı kendi seyircisi önünde 25-27 yenmeyi başaran Ankara İl Özel İdare’de,  Antrenör Murat MIZRAKÇI yapmış olduğu yazılı açıklamada:

"Çok güzel bir galibiyet ama…

Öncelikle bu güzel galibiyetin gerçek mimarları olan sporcularımı gösterdikleri mücadeleden doğru kutluyorum. Sahada 60 dk. boyunca üst düzey bir mücadele gösteren ve kazanmayı gerçekten isteyen bir takım vardı. Bir antrenör için çok güzel bir gün yaşattılar bana. Fakat takım olarak bu galibiyetin değerini arttırmak için bundan sonrasında çok daha dikkatli olmamız gerektiğini unutmamalıyız." dedi

KALECİLERİMİZ ÖNEMLİ ROL OYNADILAR
 
Mızrakçı müsabaka ile ilgili olarak: "Hafta boyunca rakibimizin gücünü, oyuncu kalitesini, kadro genişliğini ve saha avantajını bilerek fakat bizim için önemli olanın kendi oyunumuz olduğunu düşünerek hazırlandık. Bu hazırlığın temelinde de savunma yapmak ve bunun devamında da hızlı oynamak vardı. Takım olarak ta bunu sahaya iyi yansıtınca güzel bir galibiyet aldık. Bu arada kalecilerimizden de bahsetmek gerekiyor. Çünkü gerçekten galibiyet için kalenin ne denli önemli olduğunu bir kez daha gösterdiler.Müsabaka içerisinde kritik anlardaki performansları bizi galibiyete götürdü.

LİGİN KALİTESİ ARTTI
Mızrakçı, Erkekler Süper Ligin bu sene daha  zor olduğunu. Gelen yabancıların iyi göründüğünü, takımların oluşturdukları kadrolarda neredeyse birbirlerine denk olduğunu ve bu durumun Türk Hentbolü için önemli bir kazanç  olcağını düşündüğünü açıkladı. Ligin kalitesi arttı ve bu artış maçlardaki bu zorluk derecesi Milli Takımımıza da olumlu yansıyacağını umduğunu belirtti.
 
İYİ MÜCADELE VE SAVUNMA
 
Maçta çok önemli bir performans ortaya koyan 1990 doğumlu kaleci Yunus ÖZMUSUL yapmış olduğu açıklamada:
 
"Çok mutluyuz. İstanbul’da Beşiktaş gibi bir takıma karşı böyle bir galibiyet almak çok önemli. Biz yeni oluşan bir ekibiz fakat kısa zamanda kaynaştık.
 
Geçen hafta ki Niğde maçında ne yazıkki hem takım olarak hemde kişisel olarak iyi bir performans ortaya koyamadık. Fakat hafta boyunca hocalarımızın olumlu yaklaşımı ve desteği ile bu maça hazırlandık. Takım olarak çok iyi mücadele ettik. Bende üzerime düşeni yapmaya çalıştım. Gerçekten önümde bana çok yardımcı olan bir savunma vardı. Umarım bu havamız lig sonuna kadar sürer ve sezonu hedeflediğimiz yerde bitiririz." dedi.

Bir Yorum Yazın