.
HESABIM
Üye Ol

Mızrakçı :’İkinci Devre Çok Daha Farklı Olacak’

Mızrakçı :’İkinci Devre Çok Daha Farklı Olacak’

Hentbol Erkekler Süpr Lig Temsilcisi Ankara İl Özel İdare Spor’da Antrenör Murat MIZRAKÇI, haftayı değerlendirdi.

Haberin Tarihi: 31 Ocak 2013
Mızrakçı , yapmış olduğu açıklamalarda ; " Hedeflediğimiz yerde bitirdiğimiz ligin ilk devresinde daha fazla puan toplayabilirdik diye düşünüyorum. Yeni bir oluşum içinde olan takımımız ilk devreyi takım olma yolunda önemli bir yol alarak geçirdi. Kaza diyebileceğimiz puan kayıpları yaşadık. Devre arasında çok iyi çalışan takımımız ikinci devre hem kaybettiği puanları telafi etmeyi, hemde bunu yaparken dışarıdan bizi takip eden sevgili dostlarıda tatmin etmeyi hedeflemektedir. Ligin birince devresinde takımımızın bir çok hayranı olduğunu gördük. Bizim maçların sonuçlarını merakla bekleyen ve takımın kadro yapısı hakkında güzel yorumlar yapan tüm taraftarlarımıza onlarıda memnun edecek oyunlar sergilemek istiyoruz. Ben ve oyuncularım bu konuda oldukça kararlıyız.

 Bu sezon sonunda en baştan hedeflediğimiz Avrupa Kupalarına katılma hedefimize ulaşacağımıza inancımızı yitirmediğimiz ikinci devreyede güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Trabzonspor’u kendi sahamızda 32-27 lik bir skorla geçtik. Bulunduğu yer itibarıyla zor günler geçiren Trabzon takımının kazanmak için şartlandığını biliyorduk. Güçlü bir takım olduğunu düşündüğümüz Trabzon maçına çok ciddi hazırlandık. Rakip beklediğimiz gibi maçı hiç bırakmadı. Ancak özellikle hızlı oyun avantajımızı iyi kullanarak maçı kazandık.

Türkiye Kupası ilk maçında Mersin Hentbol ile zorlu bir müsabaka oynadık. Bu müsabakadan da galibiyet ile ayrılmak takımımızda moralleri yükseltti. Takımımız maç oynadıkça form kazanıyor  ve her geçen gün yükselişimiz devam ediyor.

Önümüzdeki hafta zorlu bir Niğde deplasmanı bizi bekliyor. Şimdi yalnızca bu maçı düşünüyoruz. Her takımı olduğu gibi Niğde takımınıda ciddiye alarak ve saygı duyarak hazırlanıyoruz. Her maça final olarak bakıyoruz" dedi.

Bir Yorum Yazın