.
HESABIM
Üye Ol

Mogaz, Beşiktaş Hentbolu Uçuracak

Mogaz, Beşiktaş Hentbolu Uçuracak

Aygaz’ın Mogaz markasıyla destek verdiği Beşiktaş Mogaz Erkek Hentbol Takımı, Türkiye’den sonra Velux EHF Şampiyonlar Ligi’nde de başarıya ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Haberin Tarihi: 23 Eylül 2014
Türkiye’de 10. kez şampiyonluk kupasını kucaklayan Beşiktaş Mogaz, geçtiğimiz gün Süper Kupa’yı da kazanarak hedef büyüttü. Aygaz’ın Mogaz markasıyla sponsorluğunu üstlendiği, Beşiktaş Mogaz Hentbol Takımı, Türkiye’de üst üste yakaladığı 6 şampiyonluk ve Süper Kupa başarılarından sonra gözünü Velux EHF Şampiyonlar Ligi’ne çevirdi. Yeni transferlerle kadrosunu daha da güçlendiren Beşiktaş Mogaz, Şampiyonlar Ligi ön eleme final mücadelesinde HCM Constanta’yı mağlup ederek 2014-2015 Velux EHF Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı.  Yeni sezonda kadrosuna, Şilili orta oyun kurucu Erwin Jan Feuchtmann Perez, Sırp oyun kurucu Predrag Dacevic ve Hırvat sol kanat oyuncusu Ivan Nincevic’i dâhil eden Beşiktaş Mogaz, tarihinde ilk kez EHF Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda mücadele edecek.  Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, “Beşiktaş Erkek Hentbol Takımı’nın Türkiye’deki başarısını Avrupa ölçeğine taşıyacağına bütün içtenliğimizle inanıyoruz" dedi. Eyüboğlu, Aygaz olarak Beşiktaş Mogaz Erkek Hentbol Takımımız’a olan desteklerinin 2014/15 sezonunda da süreceğini belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden birine, hentbol alanında destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Beşiktaş Mogaz Hentbol Takımı’nın yeni transferleriyle Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek, başarıya imza atacağına inanıyorum.” 
 
 
Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından düzenlenen şampiyonada Türkiye’yi temsil eden tek Türk takım olan Beşiktaş Mogaz, B grubunda FC Barcelona, Orlen Wisla Plock, KIF Kolding Kobenhavn, SG Flensburg-Handewitt ve Alingsas HK takımlarıyla mücadele edecek.  Siyah-beyazlılar, ilk maçını 27 Eylül Cumartesi günü Polonya temsilcisi ile deplasmanda oynayacak. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak grup maçları sonunda ilk 4 sırada yer alacak ekipler adlarını, final karşılaşmalarının gerçekleşeceği son 16 turuna yazdıracak.  Beşiktaş Mogaz , organizasyon kapsamında; 27 Eylül’de Orlen Wisla Plock, 1-5 Ekim’de Kolding Kobenhavn, 8-12 Ekim’de Barcelona, 15-19 Ekim’de Flensburg Handewitt, 12-16 Kasım’da Alingsas 19-23 Kasım’da yine Alingsas, 26-30 Kasım’da Orlen Wisla Plock, 3-6 Aralık’ta Kolding Kobenhavn, 11-15 Şubat’ta Flensburg Handewitt, 18-22 Şubat’ta Barcelona takımlarıyla karşılaşacak.
 
 
 
 
 

Bir Yorum Yazın