.
HESABIM
Üye Ol

Murat Bilge “Hentbolda Maç Analizi”

Murat Bilge “Hentbolda Maç Analizi”

Tarih 02.11.2002, takımlar Aski-Polis Gücü 27-24 maçın galibi Aski, maçın istatistikleri ise şöyle:

Haberin Tarihi: 31 Ocak 2014

Yukarıda bahsettiğimiz gibi istatistik hep elimizde var olan, bize yol gösteren bir araç. Durduk  yere nerden çıktı bu analiz demeyin. Aslında bu istatistik “Hentbolda Maç Analizi” adlı köşe yazısı ile Yrd.Doç.Dr.Murat Bilge‘ye ait.

Köşe yazarlarımızdan Murat Bilge, “Hentbol, hücum ve savunma aksiyonlarının yoğunluğu, rakipler arasındaki bireysel temasın fazlalığı, bireysel ve takım hücum tekniklerinin çeşitliliği, savunma sistemlerinin hem strateji hem de taktik bazdaki varyasyonlarının farklılıkları sebebiyle, belki de en kompleks takım sporudur. Böylesine çok yönlü branşımızda performans analizi de farklılaşabilmektedir.”diyor.

Ardından da “Daha önceki yazılarımdan birinde de belirttiğim gibi maç analizi / istatistiği; doğru ve tarafsız işlem yapmayı başarabildiğimizde “Performans” ın yükseltilmesi için başvurulması gereken önemli yöntemlerden biridir.” diyerek köşe yazısına devam ediyor.

Murat Bilge “Hentbolda Maç Analizi” adlı köşe yazısı ile karşınızda.

Yazıyı okumak için aşağıdaki linki tıklayınız.

https://hentbolhaber.net/hentbolda-mac-analizi/

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • leyla
    22 Ekim 2017 14:05 Kullanıcı Profili

    Analiz hakkında detaylı bilgi alamıyorum ,başlık olarak yazılan bilgide açıklama kısmı bulunmamaktadır.Linke tıkladığımda sayfa bulunamadı yazılıyor.

Bir Yorum Yazın