.
HESABIM
Üye Ol

Muratpaşa Avantajı Ankara’da Yakaladı

Muratpaşa Avantajı Ankara’da Yakaladı

Yazarlarımızdan Dr.Zeki Pehlivan, Ankara Yenimahalle ile Muratpaşa arasında oynanan Play-Off ilk maçını değerlendirdi.

Haberin Tarihi: 23 Nisan 2014

Hentbol Bayanlar Süper Lig play-off final serisi ilk maçında Muratpaşa Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi’ni çok çekişmeli ve heyecanlı bir mücadele sonunda, normal süresi 30-30 biten maçın uzatma bölümlerinde 35-33 yendi ve seride durumu  1-0 yaptı. Böylelikle çok önemli bir avantaj elde eden Muratpaşa Belediyesi evine istediğini alarak döndü.

Yenimahalle Belediyesi maça oldukça iyi başladı ve ilk yarının başlarında beş farklık bir skor üstünlüğü yakaladı. İlk yarı boyunca skor üstünlüğünü koruyan Yenimahalle Belediyesi, son iki sezonun şampiyonu Muratpaşa Belediyesi karşısında ilk yarıyı 18-15 önde tamamladı.

Ancak, yeterli kadro derinliği bulunmayan Yenimahalle Belediyesi’nin fizik gücü ikinci yarı yavaş yavaş düştü. Kadro dezavantajı oyunun bu bölümünde iyice hissedilen Yenimahalle’de etkili oyuncusu Yeliz’in devreye girmesiyle oyunun üstünlüğünü tekrar ele alan başkent takımı, maçın son 10 dakikasına 27-24 önde girdi. 

Özellikle ikinci yarıda saatler ilerledikçe ve yorgunluk arttıkça hatalar da çoğalmaya başladı. Bu dönemde kalecilerin devreye girdiği ve rakibine geçit vermedikleri bir bölüm yer aldı. Ancak Yenimahalle oyuncularının hem daha çok pas hatası yapmaları hem de yedi metrelerde başarılı olamamaları ve  Muratpaşa Belediyesi kalecisi Sevilay’ın oyunun son bölümlerinde gösterdiği yüksek performansla birlikte takımın bulduğu goller, maçın bitimine iki dakika kala skora denge getirdi ve skor 28-28 oldu. Maçın son 15 saniyesinde durum 29-29 iken Yeliz’in bulduğu hızlı hücum gölüne aynı hızda cevap veren Laiuk’un son golü ile normal süre 30-30 berabere sona erdi. 

İlk uzatma bölümü Yenimahalle Belediyesi’nin 33-32’lik üstünlüğüyle geçilmesine rağmen ikinci uzatma bölümünde Muratpaşa Belediyesi daha etkili bir oyun ortaya koyarak maçı 35-33 kazandı. 

Sonuç olarak final serisinin ilk maçında Yenimahalle Belediyesi başladı, Muratpaşa Belediyesi bitirdi.

Dr. Zeki Pehlivan – Hentbolhaber.Net

Bir Yorum Yazın