.
HESABIM
Üye Ol

Muratpaşa’da Veda Etti

Muratpaşa’da Veda Etti

Bayanlar Hentbol Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Rövanş maçı için Muratpaşa Belediyespor ile Hollanda’nın Sercodak Dalfsen takımları karşı karşıya geldi.

Haberin Tarihi: 1 Eylül 2013

Dünkü ilk maçda Sercodak Halfsen   Muratpaşa Belediyesini 34-31 mağlup etmişti.Bu karşılaşmanın rövanşına ise Muratpaşa Belediyesi  kesin galibiyet isteğiyle çıktı.

Süleyman Evcilmen Spor  Salonu’nda  saat 17:00’da başlayan karşılaşmanın  ilk yarısı Sercodak  Dalfsen ‘in golüyle başladı.Hızlı ataklarıyla gol bulan Sercodak Dalfsen’li oyuncular sert savunmalarıylada Muratpaşa’nın oyun kurmasını engellemeye çalıştı . 10.dakika da skor 3-7 olurken  Sercodak Dalfsen farkı iyice açmaya başladı. Fakat  15. Dakikaya gelinirken, seyircinin yoğun tezahüratlarıyla birlikte, muratpaşa’da skoru 7-8 e getirdi. 18. Dakikada beraberliği  Serpil’in golüyle yakalayan Muratpaşa, Dalfsen’in 7 metre atışını gole çevirmesine rağmen mücadeleyi hiç bırakmadı. Karşılıklı hızlı hücum gollerinin yaşandığı mücadelenin 25. Dakikasına ise 11-13 Dalfsen’in üstünlüğüyle girdi. 7metre atışını değerlendiremeyen Muratpaşa Belediyespor son dakika golününde hakemlerce sayılmaması üzerine ilk yarıyı 12-15 mağlup kapattı.

İkinci yarı aradaki farkı kapatmak için oldukça hırslı başlayan Muratpaşa, Dalfsen’in sert savunmasıyla karşılaştı. Bu yüzden hatalı paslar yapmaya başlayan Muratpaşa 35. Dakikaya 13-18 geride girdi. 40. dakika ise 7 metre atışını gole çeviren Serpil skoru 16-21 yaptı. Sercodak Dalfsen’li oyuncuların sert savunma ve etkili hızlı oyunları Muratpaşa savunmasını oldukça zorladı. Son 10 dakikaya girilirken fark 10 sayıya kadar çıktı. Oldukça sert savunma yapan Sercodak Dalfsen, Muratpaşanın oyun kurmasını engelledi. Konuk takımın kalecisinin de başarılı kurtarışları bu skorda etkili oldu. Oyun o kadar sertleşti ki 47. Dakikada her iki takımda 4’er kişi kaldı. Hollanda takımının sert şutlarına engel olamayan Muratpaşa, bu karşılaşmayı 24-34 mağlup kapattı.   

 

Maçın Özeti : Antalyahentbol.Com
İbrahim Akgün

Bir Yorum Yazın