.
HESABIM
Üye Ol

Müsabakada torpil öne çıktı

Müsabakada torpil öne çıktı

Beşiktaş Mogaz’ın Antalyaspor’u 33-32 yendiği Erkekler Türkiye Kupası son 16 turu grup müsabakasında devre arasında yaşanan maça damga vurdu.

Haberin Tarihi: 21 Aralık 2015

Grubun son maçında Antalyaspor ile karşılaşan siyah-beyazlılar, Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ilk yarısı 20-15 önde kapadı.

Devre arasında soyunma odasının yolunu tutan siyah-beyazlılarda Uğur Çoban, tribünden atılan patlayıcı madde olan ve torpil diye anılan maddenin patlaması ve yerden sekmesi sonucu kaşının yanından isabet aldı. Bunun üzerine yaşanan olaylar ve ardından salonda güvenlik önlemleri arttırıldı.

Beşiktaş Mogaz antrenörü Müfit Arın,  karşılaşmanın devre arasında yaşanan gerginlikle alakalı  “Oyuncular arasında hiçbir problem yok ama seyirciler buraya maç seyretmeye geldiğinde annelerimizi, babalarımızı karıştırmadan sadece takımlarını desteklesinler” diye konuştu.

Beşiktaş İdari Menajeri Berk Karahan ise sporcuların sahada mücadelesini verip tribünden söylenenleri duymaması gerektiğini ifade etti.

Oyuncularının, rakip takım taraftarına karşılık vermediğini dile getiren Karahan, “İş küfür boyutuna girince küçük gerginlikler, maalesef böyle büyük kıvılcımlara, yangınlara yol açıyor. Geçen sene Mersin’de böyle bir olay yaşamıştık. Geçen hafta Trabzon’da yine bu tarz bir şeyler yaşamıştık. Bugün de burada olması, çok tasvip ettiğimiz şeyler değil” dedi.

Karahan, devre arası soyunma odasına giden oyuncularına yönelik tribünden yere atılan “torpil”den seken parçanın Uğur  Çoban’ın kaşının yanına geldiğini bildirdi. Berk Karahan, şöyle devam etti:   

“Onur Çoban’ın yüzünün o bölgesinde küçük bir sıyrılma oldu. Gözüne de gelebilirdi. Bunun üzerine karşılaşmanın gözlemcisi ve hakemlerle gerekli görüşmeleri yaptık. Gerekli tedbirler alınmadan sahaya çıkmayacağımızı belirttik. Onlar da bizden önce bu kararı verdiklerini ve emniyet yetkilileriyle görüştüklerini söylediler. Emniyet geldi, iki defa anons yapıldı. Bununla ilgili rapor da yazacaklardır, top federasyonda.” 

Kaynak: Ajansspor
Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • özer 07
  23 Aralık 2015 12:24 Kullanıcı Profili

  Beşiktaş İdari Menajeri Berk Karahan ise “”sporcuların sahada mücadelesini verip tribünden söylenenleri duymaması”” gerektiğini ifade etti.

  Berk beyi kutluyorum. özbahar dışarı gibi NORMAL BİR TEZAHÜRATA KARŞI
  RAKİP SAHADA RAKİP SEYİRCİYE DÖNÜP SÖZLÜ OLAYA GİRMESİ SEYİRCİYİ KÜFÜR ETMEYE SEVKETTİ.KÜFÜRÜ KINIYORUZ AMA TAHRİK SPORCUDAN GELDİ.

  TOLGA ÖZBAHAR VE ARKADAŞLARI PROFESYONELCE DAVRANMADILAR.TRİBÜNLE DİYALOĞA GİRDİLER.MAÇ OYNAMAYI DEĞİL YORGUNLUKTAN OYNAMAK İSTEMEDİĞİNDEN MAÇI TATİL ETTİRME DÜŞÜNCESİNE GİRDİLER
  ANCAK SAĞDUYULU ANTALYASPORLU TARAFTARLAR SAYESİNDE ORTAMIN YATIŞTIRILMASI İLE MAÇ DEVAM ETTİ.

  BU ZİHNİYETTE OLAN SPORCUYU VE ABARTILI KARŞILIK VEREN HOLİGANLARI ANTALYASPOR TARAFTARI OLARAK KINIYORUZ.

  BİZ SEYİRCİ SAYISI ARTSIN DİYE ÇABALARKEN NELERLE UĞRAŞIYORUZ ,

Bir Yorum Yazın