.
HESABIM
Üye Ol

Mustafa Babacan: “Oyuncuların önünün kapanmaması gerekiyor”

Mustafa Babacan: “Oyuncuların önünün kapanmaması gerekiyor”

Antalyaspor Takım Antrenörü Mustafa Babacan, hentbolhaber.net ayrıcalığıyla ekranlara gelen Hafta Ortası programına katıldı.

Haberin Tarihi: 10 Aralık 2021

HENTBOLHABER.NET – Antalyaspor’un geride kalan 9 maçtaki performansını değerlendiren Babacan, sonrasında Eskişehir Ormanspor maçında yaşananları aktardı.

Disiplin Kurulu’nun alacağı her türlü karara saygı duyacaklarını söyleyen Babacan, ham görüntüleri kurul ile paylaşabileceklerini belirtti. Genç bir ekip olduklarını aktaran Babacan, kurulun kararlarının gençlerin önünü kesmemesi yönünde temennisini de paylaştı.

Antalyaspor Takım Antrenörü Mustafa Babacan, hentbolhaber.net ayrıcalığıyla ekranlara gelen Hafta Ortası programına katıldı. Antalyaspor’un geride kalan 9 maçtaki performansını değerlendiren Babacan, sonrasında Eskişehir Ormanspor maçında yaşananları aktardı.

Babacan’ın ligde geride kalan maçlarla ilgili düşünceleri şu şekilde: “Bu kadar başarılı olacağımızı beklemiyorduk. Öncelikle hentboldan zevk almak istedik, oyuncularımızla hep bunları konuşmuştuk. Zevk alırsak bir şeyleri daha rahat başarırız diye düşünmüştük. Oyuncularımızın felsefesinde değişiklik yapmak istedik. Zevk alırken de kazanmayı öğrenmelerini istedik. Çalışmalarımızı bu şekilde yönlendirmek istedik, bunda da başarılı olduk.”

“İNŞALLAH SONU DA BÖYLE İYİ GİDER”
Babacan: “Çok genç bir takımız. Oynayan oyuncularımızın çoğunun Süper Lig tecrübesi bile yok. Oleg ve Anıl’ın abilikleri takımın kimyasını değiştirdi. Bu da çocuklar için güzel işler yapmayı beraberinde getirdi. Çalıştıkça, galibiyetler gelmeye başlayınca da çocukların kendilerine olan güveni arttı. İyi işler yapıyorlar, iyi top oynuyorlar, iyi gidiyor; inşallah sonu da böyle iyi gider.”

ORMANSPOR GALİBİYET DEĞERLENDİRMESİ
Babacan: “Müsabakaya bir hafta boyunca çocuklarla devamlı maç izleyerek, neler yapmamız gerektiğini konuşarak, nasıl bir strateji geliştirmemiz gerektiğiyle ilgili bütün istatistiklerimizi tutarak, karşı takımın tüm maçlarını izledik. Rakibi nasıl durdurabiliriz, nasıl oynamamız gerekiyor diye çalıştık. Sene başından beri yaptığımız bir sistemimiz vardı. Ne olursa olsun 60 dakika boyunca koşacağız ve çağımızdaki hentbolu sahada göstermek isteyeceğiz, hızlı oynamak isteyeceğiz. Bunu ön plana koymaya çalıştık. Tuttuğumuz istatistikler, çocuklarla yaptığımız görüşmelerde de bunun faydasını gördük. Mücadele ettiler. Hepsi sahada söyleneni, kenarda söyleneni, hafta boyunca çalışmalarımızı sanki ezbere yaparak bunun hepsini yerine getirdiler. Gayet iyi oynadığımıza inanıyorum. Başardılar, hepsini gözlerinden öpüyorum. Bizim için iyi oldu. Kazanmamız gereken bir maçtı demiyorum, hedef maçımız değildi ama kazandık çok mutlu olduk.”

MAÇ SONU OLAYLARIYLA İLGİLİ
Babacan: “İki takıma da yakışmayan, olmaması gereken görüntülerdi. Hiçbir şekilde bunların olmasını tasvip etmediğimiz görüntüler. Ama maalesef bazen genç oyuncu, tecrübeli oyuncu, abi dediğimiz ya da o an maçın stresinin… Beyne oksijen gitmeyince bazı şeyleri düşünemiyorsunuz. Bunun olmasından dolayı sıkıntılar yaşadık. Biliyorum ki Ormanspor da bizim gibi düşünüyor, onlar da bunun olmasını istemiyordu. İnanın orada o görüldüğü gibi olaylar yok, görüldüğü gibi sıkıntılar yaşanmadı. Olmaması gereken olaylardı. Kabul edilecek bir şey değil. Bununla ilgili kulüp olarak oyuncularımıza gerekli cezaları vereceğiz. Her türlü cezayı alacaklardı. Yapmamaları gereken olaylardı. İnşallah bir daha tekrar etmez, bunların olmasını istemiyoruz. Bu olayların, aldığımız galibiyetin önüne geçmesini istemezdik. Ama maalesef tasvip etmediğimiz böyle bir görüntü çıktı ortaya. Bunun yerine bu çocuklar buralara kadar nasıl geldiler onu konuşmak isterim.”

“MAVİ KARTLARIN FAZLA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”
Antalyaspor Antrenörü Babacan: “Ceza mutlaka olacaktır ama disiplin kurulu bununla ilgili görüntüleri mutlaka izleyecektir. İzlerken çok net izlemelerini istiyorum. Mavi kartların her iki takım için de çok fazla olduğunu düşünüyorum. Orada gerçekten cezayı hak etmeyen oyuncular var. Şimdiki ceza kurulunun kim olduğunu bilmiyorum, kim bakacak onu da bilmiyorum, görüntüleri mutlaka izleyeceklerdir, isterlerse ham görüntüleri kendilerine de göndeririz. İzlerken lütfen şeffaf izlesinler, gerçekten ceza alması gereken sporculara ceza versinler. 4 mavi kartın çok ağır olduğunu düşünüyorum. Gerçekten ceza almaması gereken, geleceği çok parlak olan çocuklar var. Evet biz kulüp olarak ceza vereceğiz ama o oyuncuların önünün kapanmaması gerekiyor. Zaten çok zor şartlarda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bütçesel anlamda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bir de bu cezayı aldığımız zaman o oyuncuları tekrar hentbola döndürmek, tekrar motive etmek büyük sıkıntılar yaşatacaktır. Aldıkları karara da saygı duymaktan başka yapacak bir şeyimiz yok. Olmasını istemiyorduk.”

Bir Yorum Yazın