.
HESABIM
Üye Ol

“Mütevazi Kadromuzla Mücadele Ettik”

“Mütevazi Kadromuzla Mücadele Ettik”

Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Hüsnü Kemal Durak, 27-17 mağlup oldukları Muratpaşa Belediyesi karşısında mütevazı kadrolarıyla iyi mücadele ettiklerini söyledi.

Haberin Tarihi: 14 Nisan 2013

Hüsnü Kemal Durak yaptığı açıklamada, Bayanlar Süper Ligi play-off yarı final ilk maçında dün sahalarında aldıkları yenilgiyle seride 1-0 geriye düştüklerini anımsattı.

Ligin yeni takımlarından biri olduklarını ifade eden Durak, "Daha 8 aylık bir takımız. İlk kez bu yıl Süper Lig’de mücadele ediyoruz. Bu süreçte bazı eksiklerimiz de oldu. Ayrıca kadro darlığımız var. Neticesinde haddimizi bilerek, mütevazı kadromuzla bu maça çıktık" dedi.

Çok deneyimli, geniş kadrosu olan ve milli oyuncuları kadrosunda bulunduran bir takımla karşılaştıklarını kaydeden Durak, "İki yıl üst üste Avrupa Challenge Kupası’nda final oynadılar. Kısacası çok güçlü bir takım. İlk yarıda oyunu başa baş yürüttük ancak son anlarında yaptığımız hatalarla devreyi 13-11 yenik kapattık" diye konuştu.

Devre arasında oyuncularından çok mücadele ederek agresif olmalarını istediğini anlatan Durak, şunları söyledi:
"Bizim silahımız savunma ve hızlı oyun ancak bu sistemde problemlerimiz vardı. Bu da kadro darlığından. Ayrıca önemli lider oyuncumuz İlke’nin sakatlığı vardı. İkinci yarıda oyunda bir ara aynı anda 3 oyuncumuz, 2 dakika ceza aldı. Tabi bunlar mazeret değil. Neticede hatalarımızı gördük. Mütevazı kadromuzla iyi mücadele ettik. İnşallah ileride daha iyi olacak. Böyle maçlar oynadıkça tecrübemiz artar. Ardeşen’i en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz."

Muratpaşa Belediyesi ile ikinci maçlarını 17 Nisan’da Antalya’da oynayacaklarını belirten Durak, bu karşılaşmada ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın