.
HESABIM
Üye Ol

Okan Gültekin: “Tek eksiğimiz şampiyonluk”

Okan Gültekin: “Tek eksiğimiz şampiyonluk”

Hentbol Erkekler Süper Ligi ekibi Nilüfer Belediyespor Antrenörü Okan Gültekin, Hafta Ortası programı canlı yayınına konuk oldu.

Haberin Tarihi: 17 Aralık 2021

HENTBOLHABER.NET- Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde geride kalan haftalarda alınan sonuçları değerlendiren Gültekin, programın son kısmında kulübün kurumsal yapısı ve alt yapı çalışmalarıyla ilgili de detaylı bilgiler verdi. Nilüfer’de hentbol kültürünün olduğunu kaydeden Gültekin, tek eksiklerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Nilüfer Belediyespor Antrenörü Okan Gültekin’in açıklamaları şu şekilde:

“Çok geç transfere başladık. Biz başladığımızda bütün takımlar neredeyse transferi tamamlamıştı. Yabancı oyuncuların maliyetleri fazla olduğu için Türkiye’de bulunan, hem oyun yapısıyla hem de karakteriyle bize uygun oyuncular tercih etmeye çalıştık. Sonuçta bu dar oyuncu havuzunda bulabileceğimiz oyuncuları seçip sezona başladık. Seçtiğimiz oyuncuların da genç olması, geldikleri kulüplerde yeteri kadar zaman alamaması gibi dezavantajlarıyla antrenmanlara başladık. İyi bir hazırlık sezonu geçirdik. Hazırlık maçlarını iyi değerlendirdik. Bursa’da, Nilüfer’de hentbol bir kültür. O kültürle de birlikte Nilüfer Belediye’nin ligdeki her zaman bulunduğu konumda mücadelemize devam ediyoruz. Kaybettiğimiz bir iki maçı kazanmamız gerekirdi. Ama sonuçta herkes kazanmak için çaba sarf ediyor. Bu yıl ligde çıkabildiğimiz kadar yukarı çıkıp hedefleri yükselterek devam etmek düşüncesindeyiz.”

“HER TAKIMA FARKLI KADRO VE FARKLI OYUN ANLAYIŞIYLA ÇIKIYORUZ”
Çok gol atan, attığı kadar da yiyen bir takım görüntüsüyle ilgili Gültekin şu ifadelere yer verdi: “Takım kadrosunun yapısıyla ilişkili. Genç bir kadroyuz. Oyunu tutabilmek, oyunu belirli hedefte tutabilmek konusunda tecrübesizlik yaşıyoruz. Bu nedenle daha çok hızlı oynamak, daha çok hücum etmek, hücum süresini saniye olarak kısalığı gibi istatistik sonuçları var. Her takıma farklı kadro ve farklı oyun anlayışıyla çıkıyoruz. Ama bu sene görülen bir şey var ki, iyi takımlara karşı sergilediğimiz iyi oyunu bize göre daha düşük seviyedeki takımlara karşı kötü savunma ve kötü hücum ediyoruz. En son Tokat maçında 70 hücumda 39 gol buluyoruz. 70 hücum da Tokat yapmış. Bu hentbol maçı için çok büyük bir rakam, iyi bir seviye değil. Takımın genç olması ve takımdaki rotasyonu sağlarken bütün oyunculara yer verme çabamdan olduğunu düşünüyorum. Bu çaba bize hiç umulmadık maçlar da kazandırdı. Biraz daha az yiyip, skoru 26-28’lerde tutabileceğimiz bir oyun yapısına dönmemiz gerekli.”

DEVRE ARASI PLANLAMASI
Gültekin: “Devre arasında transfer düşünmüyoruz. Kamp programını ise 20 Ocak’ta başlayacak Türkiye Kupası’na göre planlıyoruz. 2 oyuncumuz Milli takım aday kadrosuna dahil olacak, antrenmanlara onlar olmadan devam edeceğiz. 20 Ocak’a kadar geçen sürede 3 hazırlık maçı planlıyoruz.”

KULÜP YAPISI VE ALT YAPI
Gültekin son olarak: “Kulüp yapımızın örnek olmasını isterim. 1999 yılında kurulan bir kulübüz. Kulüp Türkiye’de pek çok oyuncu yetiştirdi. Şu anda da benim gelmemle birlikte hentbolun büyük emekçisi İlknur Kurtuluş hocanın alt yapıya başlaması… Alt yapımızda şu anda 60 oyuncumuz var. A takımımızda alt yapımızdan gelen 6 oyuncumuz var. Alt yapıyı büyüterek ve genişleterek devam etmek istiyoruz. Kurgumuzda şu da var: Bursagücü Spor Kulübü 1. Lig’de. Bizim Genç ve Yıldız takımımız Bursagücü’nde mücadele ediyor. Bizim sporcularımız ve hazırlanıyorlar. Bursagücü’nün alt yapısı Mudanya’da Hüsamettin hocanın alt yapısı. Bursa’da erkek hentbolunu şemsiye altında toplayıp bir zincir şeklinde yukarı taşıyabileceğimiz bir oyuncu yapısını güdüyoruz. Böyle bir hedefimiz var. Belediye Başkanımız, Kulüp Yöneticilerimiz inanılmaz gönüllü ve fedakar çalışıyorlar. Hentbolun gelişimi ya da sportif gelişimdeki temel düşüncelerde bizlerle paralel gidiyorlar. Nilüfer Belediyespor hentbol takımının tek eksiği bir şampiyonluk. Bu şampiyonluğu alt yapımızdan gelen sporcular ve daha tecrübeli sporcularla birleştirerek elde edip, lokomotif görevi gören A takımı da gençlere daha büyük hedef olarak sunmamız gerektiğini düşünüyorum. Sporcularımız tesisimizdeki yemek veren ablalarımızdan tesis amirine, kulüp müdürüne kadar tam bir aile gibi yaşıyor. Hem alt yapıda hem A takımda. O nedenle bu Bursa’daki hentbol kültürünü büyütmeye ve daha geniş bir alt yapıya sunmayı hedefliyoruz. Eksiklerimiz olabilir ama çabamız devam edecek.”

Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın