.
HESABIM
Üye Ol

Okan Halay: “4 maçta 4 galibiyet hedefliyoruz”

Okan Halay: “4 maçta 4 galibiyet hedefliyoruz”

Hentbol A Milli Erkek Takımımız yarın oynanacak Milli maç öncesinde, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nde (KGC) basın mensupları ile bir araya geldi.

Haberin Tarihi: 4 Ocak 2022

YILMAZ ACAR DAVUT / HENTBOLHABER.NET – A Milli Erkek Hentbol Takımı antrenörü Okan Halay Kastamonu’nun yıllardan beri gelen çok büyük bir hentbol kültürü ve geçmişi olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Seyircinin Kastamonu’nun takımlarına ne kadar etki ettiğini çok iyi biliyoruz. Bu milli maçlarda da bize desteklerini esirgemeyeceklerini düşünüyoruz. Buradan da, Belçika’yı yenip, deplasmana avantajlı bir şekilde gitmek istiyoruz. Dünya şampiyonası elemelerinde şu anda son dört maçımızı oynayacağız. Bundan önceki iki maçımızda bir galibiyet, bir mağlubiyet aldık. Buradaki hedefimiz; dört maçta dört galibiyet. Bu galibiyetleri aldığımızda grubu büyük ihtimalle birinci sırada bitirip, Play-Off oynama hakkı kazanacağız ve rakiplerimizi bekleyeceğiz.”

“EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE MAÇA ÇIKACAĞIZ”
Halay: “20 Aralık’ta 26 kişilik bir grupla kamp dönemine başladık. Sonra arkasında sağ olsun başkanımızın özel girişimleri sonucunda Romanya’da bir turnuvaya katıldık. Romanya, İsviçre, İran’la bir turnuva planlanıyordu fakat bu virüsten dolayı İsviçre ve İran takımının gelememesinden dolayı Romanya’yla iki tane hazırlık maçı yaptık. Oradan çok iyi geri dönüşler aldık. Oradaki eksiklikleri belirleyip bunun üzerine çalışmalar yaparak, Belçika maçına hazırlandık. Şuanda ufak tefek sakatlıkları olan oyuncularımız var ama onlar da bu maç da ellerinden gelen gayreti gösterecekler, oynayacaklar diye düşünüyoruz. Şu anda fizyoterapistimizden aldığımız bilgi bu yönde. İnşallah, yarın eksiksiz bir şekilde maça çıkacağız”

Bir Yorum Yazın