.
HESABIM
Üye Ol

Olimpiyat Şampiyonu Kazandı

Olimpiyat Şampiyonu Kazandı

A Milli Erkek Hentbol Takımı, 2014 Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri’ndeki ikinci maçında, son olimpiyat şampiyonu Fransa’ya 33-20 yenildi.

Haberin Tarihi: 4 Kasım 2012

Yenişehir Belediyesi Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya iyi başlayan Fransa, ilk 10 dakikada 7-4 üstünlük sağladı.

Hentbolun ekol ülkelerinden Fransa, skor üstünlüğünü elden bırakmayarak ilk yarıyı 17-7 önde kapattı.

İkinci yarıda Milli Takım, aradaki farkı kapatmak istese de Fransa, buna izin vermedi ve milliler salondan 33-20 mağlup ayrıldı.

A Milli Erkek Hentbol Takımı, gruptaki üçüncü maçını Litvanya ile yapacak.

Tur -Fra Euro 2014 Hentbolhaber.Net

"BU MAÇLARDAN ALACAĞIMIZ DERSLER VAR"
A Milli Erkek Hentbol Takımı Antrenörü Adnan Öztürk, ”Bu maçlardan alacağımız dersler, bizi daha iyi bir takım haline getirecektir” dedi.

Öztürk, 2014 Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri’nde Fransa’ya 33-20 yenildikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, çok iyi bir takıma karşı mücadele ettiklerini söyledi.

İstedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını ifade eden Öztürk, karşılaşmanın ikinci 20 dakikasında, baskılı bir oyun oynadıklarını belirterek, ”Bu maçtan alacağımız çok ders var. Dünyanın en iyi takımına karşı mücadele ettik. Bu stres bizi ilk yarı olumsuz etkiledi. Bu takımdan öğreneceklerimiz var. Oyuncularım üzerlerine düşeni yapmaya çalıştı. Biz de Türk Milli takımı olarak sahaya bir oyun disiplini yansıtmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Fransa’nın antrenörü Claude Onesta ise maça çok ciddi çalıştıklarını dile getirdi ve ”Türk takımı da bu maçlara çalışarak her geçen gün daha iyiye gidiyor. Türkiye iyi bir takım. Çok büyük ilerlemeler kaydediyor” dedi.  


TÜRKİYE: 20 – FRANSA: 33
Salon: Mersin Yenişehir
Hakemler: Alexey Kiyashko, Dmitriy Kiselev

Türkiye: Yunus, (Coşkun), Alp Eren, Samet, Onur (3), Taner, Ozan (5), Emre (1), Şenol (2), Uğur, Durmuş, Ercan (2), Can (3), Tolga (2), Tuğberk (2), Mikail
Teknik Direktör: Adnan Öztürk

Fransa: Omeyer, (Dumoulin), Dinart, Barachet (1), Anic(3), Narcisse (3), Joli (6), Karabatic (4), Mahe (1), Grebille (4), Sorhaindo (5), Guigou (3), Bosquet, Detrez, Bingo (3)
Teknik Direktör: Claude Onesta

İki Dakika Cezası Alanlar:
Emre, Uğur, Ercan(2), Can (Türkiye), Xavier, Anic, Bosquet (Fransa) İlk yarı: 7-17 (Fransa lehine)

Bir Yorum Yazın