.
HESABIM
Üye Ol

Özel’den Özel Açıklama: ” İlk 3’e Oynarız”

Özel’den Özel Açıklama: ” İlk 3’e Oynarız”

Yenimahalle Belediyesi Hentbol Takımı, yeni sezonda tecrübeli oyuncu Yeliz Özel’i kadrosuna kattı Milli hentbolcu Yeliz Özel: “Hentbolun başkenti Ankara’ya dönmek benim için gurur verici” “Şampiyonluk için büyük konuşmak istemiyorum, ama ilk 3’e oynarız diye düşünüyorum”

Haberin Tarihi: 30 Temmuz 2013

Önümüzdeki sezon Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde, Yenimahalle Belediyesi Takımı’nın forması giyecek tecrübeli hentbolcu Yeliz Özel, Ömer Hakan Kibar’a , Ankara’ya döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Yeliz Özel, Yenimahalle Belediyesi Takımı’na transfer olduğu için mutlu olduğunu belirterek, "Hentbolun başkenti Ankara’ya dönmek benim için gurur verici" diye konuştu.

Yenimahalle Belediyesinin hentbola ciddi bir bakışının olduğunu ifade eden Özel, "Benimle başlayan transferde durmadılar. Yeni ve güzel transferler yaptılar. Üsküdar Belediyesi’nde kalamadım, çünkü geçen sene işler iyi gitmedi, şampiyon olamadık. O yüzden bütçeyi biraz küçültüp, genç takımla devam etmeyi istediler. Bu nedenle Ankara’ya, yuvama geri döndüm" değerlendirmesini yaptı.

Milli takımın değişmez ismi Yeliz Özel,  33 yaşına girdiğini hatırlatarak, "En az 3 sene daha oynamayı düşünüyorum. Bu işi severek yapıyorum. Sevdiğim için kendime de bakıyorum. Sakatlığım şimdilik çok iyi. Özel tedaviler gördüm" ifadelerini kullandı.

"İlk 3’e oynarız"

Yenimahalle Belediyesi’nin yeni transferi Yeliz Özel, şampiyonluk konusunda büyük konuşmak istemediğini belirterek, "Ancak ilk 3’e oynarız diye düşünüyorum" dedi.

Üsküdar Belediyesi’nde geçen sezon aynı şekilde şampiyonluk parolasıyla lige girdiklerini ancak işlerin ters gittiğini anlatan Yeliz Özel, sözlerini şöyle sürdürdü :

"Büyük takımlarda şampiyonluk parolasıyla lige giriyorsunuz ancak hiç beklemediğiniz olaylarla karşılaşıyorsunuz. Geçen sezon Üsküdar Belediyesi’nde de böyle oldu. Bu sene takımın başında Serdar Eler var. Kendisi üniversiteden de benim hocam. Buraya gelmem de onun da başkanımızın da etkisi oldu. Maliye Milli Piyango takımındaki arkadaşlarımla burada beraberiz. Bu arkadaşlarla o takımda 5 sene üst üste şampiyon olduk. Bu takım aile gibi. İnşallah şampiyon oluruz ."

Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde, 2013-2014 sezonunun diğer sezonlara nazaran daha iyi geçeceğine dikkati çeken Yeliz Özel, "Maltepe Belediyesi, Antalya Muratpaşa Belediyesi ve Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü iyi takımlar kurdular. Ligin her açından güzel geçeceğine inanıyorum" şeklinde konuştu. 

Kaynak: AA

Bir Yorum Yazın