.
HESABIM
Üye Ol

Özoğlu: “Üzüntülüyüz”

Özoğlu: “Üzüntülüyüz”

Hentbol Erkekler Süper Liginde mücadele eden Mersin Hentbol Takımında, Ankara İl Özel İdaresi karşısında alınan mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

Haberin Tarihi: 17 Aralık 2013

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Hentbol Takımı’nda, Ankara İl Özel İdaresi karşısında alınan mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor. Sportif Direktör Osman Özoğlu, "Yenilmemizden çok, sahada mücadeleden uzak bir oyun sergilememiz beni üzdü" dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Ankara İl Özel İdaresi’ne 36-27 yenilen Mersin Hentbol Takımı, ligdeki 5. mağlubiyetini aldı. Ligde oynadığı 12 maçın 7’sinden galip gelen ve şu ana kadar beraberliği bulunmayan Mersin ekibi, 14 puanla 6. sırada yer alıyor. Bu hafta sonu evinde lider Beşiktaş ile karşılaşacak olan Güney ekibi, güçlü rakibi karşısında sürpriz yapmayı amaçlıyor.

Ankara İl Özel İdaresi ve Beşiktaş maçlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Mersin Hentbol Takımı Sportif Direktörü Osman Özoğlu, Ankara İl Özel İdaresi karşısında çok kötü oynadıklarını belirterek, "Takım olarak 3 günde bir maçı kaldıramadık. Hem fiziki olarak hem kafa olarak olmadı. Demek ki iyi hazırlanamamışız. Bunun bedelini Bursa Nilüfer Belediyesi ile Ankara İl Özel İdaresi karşısında ödedik. Tabi yenilebiliriz ama bizi üzen yenilgi değil. Takım mücadelen uzak bir oyun sergiledi. Zaten rakibimiz güçlü ve kuvvetli bir ekip. Çok iyi oyunculardan kurulu bir ekip. Avantaj onlardaydı ama biz de direnmemiz gerekiyordu diye düşünüyorum. En azından mücadelemizi vermeliydik. Mağlubiyetten çok oyun içinde kalamayışımıza üzülüyorum. 3 günde bir maç oynamanın faturası bize ağır oldu" diye konuştu.

Beşiktaş maçıyla ilgili de Özoğlu, "Aslında Beşiktaş maçını konuşmaya gerek yok. Maçın mutlak favorisi Beşiktaş’tır. Çünkü Beşiktaş bu ligin en iyi takımı. Bunu da oynadığı 11 maçtan 11 galibiyet almasından görebiliriz. Biz sahada olacağız. Sahada var olma mücadelesi vereceğiz. Zor ama bir sürpriz yapmaya çalışacağız. En azından Mersinli hentbol severlere güzel bir maç izletmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

iHA

Bir Yorum Yazın