.
HESABIM
Üye Ol

Plaj Hentbolunda 2023 biletini kaptık

Plaj Hentbolunda 2023 biletini kaptık

Çek Cumhuriyet’inin Prag kentinde gerçekleştirilen Plaj Hentbolu müsabalalarında Erkek Milli Takımımız dördüncü, Kadın Milli Takımımız yedinci oldu.

Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2022

HENTBOLHABER.NET – A Milli Erkek ve Kadın Plaj Hentbol Takımlarımızın mücadele ettiği, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenen 2022 Plaj Hentbolu Avrupa Şampiyonası Elemeleri sona erdi.

Erkek Plaj Hentbol A Milli Takımımız, Ukrayna ile oynadığı üçüncülük-dördüncülük maçını 2-1’lik setlerle kaybetti. Turnuvayı dördüncü sırada tamamlayan Millilerimiz, Portekiz’in Nazaré kentinde düzenlenecek Euro 2023’e katılma hakkı kazandı. Turnuva finalinde Macaristan’ı 2-1 yenen Almanya şampiyon oldu.

Kadın Plaj Hentbol A Milli Takımımız ise bugün Slovakya ile oynadığı maçı 2-0 kazandı ve 2022 Plaj Hentbolu Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ni yedinci olarak tamamladı. A Milli Kadın Plaj Hentbol Takımımız, aldığı bu sonuçla Portekiz’in Nazaré kentinde düzenlenecek Euro 2023’e katılmaya hak kazandı. Kadınlar finalinde ise Polonya’yı 2-1 yenen Macaristan şampiyon oldu.

Bir Yorum Yazın