.
HESABIM
Üye Ol

Plaj’da Kadın Milli Takım Tur’ladı, erkekler üzdü!

Plaj’da Kadın Milli Takım Tur’ladı, erkekler üzdü!

2021 Plaj Hentbolu Avrupa Şampiyonası, Bulgaristan’ın Varna kentinde devam ediyor. Milli Takımlarımız mücadelelerini sürdürüyor.

Haberin Tarihi: 14 Temmuz 2021

HENTBOLHABER.NET – A Milli Kadın Plaj hentbol takımımız, 2021 Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası A grubu 4. maçında Danimarka’ya 2-0’lık skorla mağlup oldu.

Grubundaki 4. maçında Danimarka ile karşılaşan Millerimiz, ilk seti 21-12, ikinci seti de 16-15 kaybetti. Bu sonuçla Millilerimiz 4 puanda kaldı. A grubunda  oynadığı ilk maçta Ukrayna’yı 2-1 mağlup eden Kadın Plaj Milli takımımız, 2. maçında İspanya’ya 2-0 mağlup olmuştu. Günün 3. maçında ev sahibi Bulgaristan ile karşılaşan Ay-Yıldızlı millilerimiz, rakibini 2-0 mağlup etmişti.

Grupta oynanan diğer maçlar sonucunda Plaj A Milli Kadın Takımımız grubu 3.sırada bitirdi ve bir üst tura yükseldi. Final 1 . grubunda milli takımımız, statü gereği bir üst turda Norveç, Hırvatistan ve Macaristan ile mücadele edecek.  İlk grubu 3. bitirdiği için final grubuna A Milliler puan taşıyamadı ve 0 puanla başlayacak.

Erkekler 13-18’lik maçlarına çıkacak

A Milli Erkek Plaj Milli Takımımız, grubunu 4.sırada bitirdi ve final grubuna kalamadı. A Milli Plaj Erkek Takımımız 13-18’lik sıralama müsabakalarında yer alacak.

A Grubunda Romanya’yı 0-2 yenmiş, Danimarka’ya 2-0 mağlup olmuştu. Grubun diğer maçlarında Norveç’e 1-2, İspanya’ya da 0-2 mağlup olarak grubu 4.sırada bitirdi.

Klasman maçlarında A Milli Plaj Erkek Takımımız Yunanistan, Bulgaristan ile aynı grupta mücadele edecek.

 

Bir Yorum Yazın