.
HESABIM
Üye Ol

Play-Off kalktı, peki ne olacak?

Play-Off kalktı, peki ne olacak?

Türkiye Hentbol Federasyonu, yapmış olduğu yönetim kurulu toplantısı neticesinde Play-Off sistemi ile ilgili olarak önemli bir karara imza attı.

Haberin Tarihi: 9 Haziran 2016

HENTBOLHABER.NET – THF, “2016-2017 sezonunda; Liglerde uygulanan Play-off ve play-out sistemi kaldırılarak, müsabakaların 2 devreli lig usulüne göre oynanmasına karar verildi” diye açıklama yaptı.

Yani oynanacak olan 2 devreli müsabakalar sonucunda 1. olacak takım şampiyon olacak.

İDDAA GELİRİ DÜŞECEK!

Hentbol Liglerinde yer alan Play-Off ve Play-Out sisteminde, kulüpler iddaa’dan ekstra ödenek alıyorlardı. Çünkü Play-Off demek Süper Lig ekipleri için minimum 8 maç gelir demekti. Ancak artık liglerde yer alan kulüpler Play-Off ve Play-Out sisteminin kalkması ile gelir edemeyecekler. Bu durumdan kulüplerin nasıl etkileneceği ilerleyen günlerde belli olacak.

1 AYDA 11 MAÇ OYNANMAYACAK!

Hentbol liglerinde yer alan ve Play-Off – Play-Out oynayan ekipler 1 ay da üst üste en az 10 maça yakın maça çıkıyorlar buda kulüp antrenörleri tarafından eleştiriliyordu. Play-Off ve Play-Out sisteminin kalkması ile takımların üzerinde ki bu yük azalacak. Bu durumda ligler Eylül gibi başlayacak ve ne zaman bitecek ilerleyen günlerde açıklanacak.
Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • oguz
  9 Haziran 2016 13:46 Kullanıcı Profili

  Çok adaletsiz bir sistem bu sistemde Beşiktaş liglerin bitmesine 5-6 hafta kala şampiyonluğunu ilan eder ve ligin hiç zevki kalmaz. Federasyonun aldığı bu kararda kulüplerin payı oldu mu bilmiyorum. Böyle bir karar alınıyorsa lige en az Beşiktaş kadar güçlü takımlar kazandırılmalıdır. Aksi taktirde ihtiyaç duyduğumuz rekabet ortamı mevcut şartlarda sağlanamayacaktır. Ligimizde bu sene geçen senelere kıyasla güzel bir rekabet ortamı oluşmuştu. Hentbolhaber.net ekibinden isteğim bu değişikliği Göztepe, Ankara B.B., Nilüfer, Antalya gibi takımların yöneticilerine sormalı ve haber yapmalıdır.
  Böyle bir sisteme geçiyorsan lige Fenerbahçe`yi ve marka değeri yüksek takımları kazandırmak zorundasın. Fenerbahçe – Serik görüşmesi olmuştu işte bu niyeti organizasyona dökmelisin sevgili federasyon…
  Canla başla bu işi sonlandırmalısın artık Türk hentbolunun yerinde sayacak gücü kalmadı. Göztepe gibi mükemmel bir değer ligimize katıldı. 1. Ligde Karşıyaka Bld. var. Bölgesel ligde yükselme gruplarının ilk aşamasını başarıyla tamamlayıp finallere kalan Altay var. İzmir`de Göztepe`nin başlattığı hentbol hareketi başarıya ulaşıyor. İstanbul`da bu eksik işte hazır Fenerbahçe bu işe niyetlenmişken iyi bir sunum ile Fenerbahçe`nin Türk hentbolunu olimpiyat seviyesine çıkarma noktasındaki görevi ve hentboldaki mazisi anlatılmalı ve artık Fenerbahçe hentbola kazandırılmalıdır.

 • Hentbolsever
  9 Haziran 2016 14:16 Kullanıcı Profili

  Hentbol nasıl bitirebiliriz derken amaçlarına ulaşıyolar dünyada nerde play of suz bi lig var
  beşiktaş harici hiçbir takımın hoşuna gitmeyecek bir sistem amaçsız 1-8 play off oynaması lazım bir araştırın lütfen dünyanın hiçbir liginde bu kadar amaçsızsa bir lig yok

 • Boyalı Kuş
  10 Haziran 2016 09:44 Kullanıcı Profili

  Sistemin ne olduğu, nasıl olduğu konusunun şu aşamada o kadar önemli olmadığını düşünüyorum. Play off oynansa da oynanmasa da Beşiktaş banko şampiyon. Büyük klüpler iyi bir bütçeyle bu işe girmedikçe bu değişmez. İyi sporcu da yetişmez. Kadınlar ligindeki çekişme ve heyecan erkekler liginde hiçbir zaman olmayacak korkarım…

 • Sinan
  11 Haziran 2016 23:06 Kullanıcı Profili

  Bence bu sistem olması gereken bir sistem. Play – aut ta bu sene iddia hiç girmedik ve külübe daha külfet oldu. Birde bu sene tütünspor olarak haksızlığa uğradığımızı düşünüyorum, çünkü lig tarihi boyunca ilkkez 3 takım düştü. Madem sayı arttırılacaktı iki takım düşseydi 3 takım alınsaydı .

 • ÖZER
  24 Haziran 2016 14:14 Kullanıcı Profili

  bütün ANADOLU KULÜPLERİ LİGDEN ÇEKİLSİN
  TÜRKİYEDE HENTBOL BİTSİN

  İSTANBUL TAKIMLARI VE TRABZON KENDİ ARALARINDA OYNASINLAR

  ÇOK KALABALIK BİR LİG İSTERLERSE DE
  LİSE TAKIMLARI İLE DE OYNAYIP KENDİLERİNİ ŞAMPİYON İLAN EDEBİLİRLER
  LİSE TAKIMLARINA DA TECRÜBE KAZANDIRMIŞ OLURLAR.

Bir Yorum Yazın