.
HESABIM
Üye Ol

Salonda Ekol Şampiyon Beşiktaş Hentbol

Salonda Ekol Şampiyon Beşiktaş Hentbol

Yazarımız Zeki Pehlivan , Beşiktaş ile Ankara İl Özel İdare Spor Kulübü arasında oynanan Hentbol Erkekler Süper Lig Finalini değerlendirdi.

Haberin Tarihi: 24 Mayıs 2014

2013-2014 Hentbol Erkekler süper Lig Şampiyonu Beşiktaş’ı öncelikle tebrik ediyorum. Ankara İl Özel İdare Spor Kulübünü çok zorlu ve uzatmalara giden maçın son dakikasında buldukları golle, ilk defa öne geçtikleri üçüncü maç sonrasında yenerek şampiyonluk ipini göğüslediler.

Kendi seyircilerinin Süleyman Seba Salonu tam doldurduğu ve Başkan Fikret Orman’ın da bu şampiyonluğa tanıklık etmek istediği maç aslında hiç de beklendiği gibi kolay olmadı. Rakip Özel İdare’de maçı kazanıp en azından Ankara’da bir maç daha yapmak ve seriyi uzatmak istiyordu. Bu nedenle maçın başından sonuna kadar maçı hiç bırakmadılar. Beşiktaş belki de bu sezon oynadığı en kötü maçlarından birini oynadı. Ancak hep söylenen bir tabir vardır “arkadan gelen her zaman avantajlıdır” ve bu yine gerçek oldu. Beşiktaş, uzatmaların ikinci devresinde, son bir dakikada ilk defa öne geçti ve maçla birlikte hentbol tarihinde bir ilki gerçekleştirerek şampiyonluğu da kazandı.

Yoğun antrenmanlar, deplasmanlar, yenilgiler, galibiyetler, sakatlıklar, endişeler, mutluluklar, ayrılıklar, hasretler ve daha birçoğu… Şampiyonluğa uzanan yolda şuan hiç birini aklınıza bile getirmezsiniz ve sadece bu mutluluğu yaşarsınız hem de doyasıya. Sonradan evde yatarken ya da otururken, ailenizle sohbet ederken aklınıza gelir bu süreçte yaşadıklarınız. Ama mutlu sona ulaşmışsınızdır. Bütün kaslarınız gevşemiştir, üstünüzde bir mutluluk bulutu dolaşır bir süre. Herkese anlatırsınız, tebrikleri kabul edersiniz ve neyi başardım diye yeniden düşünürsünüz. Taa ki, yeni sezon anlaşmaları ve hazırlıkları başlayıncaya kadar ve her şeye yeniden başlarsınız, sanki geçen sezon hiç bir şey yapmamışsınız gibi. Bu da sporun kaderi ya da güzel yanı. Kendinizi yeniden sıfırlayıp son noktasına taşımak için geçen yıldan daha iyi olmaya, yine başarmaya çalışırsınız. Böylece yıllar geçer ve geri döner bir bakarsınız 6 kez şampiyon olmuşsunuz. Ve belki de bu sayı daha da artacaktır.

Beşiktaş’ın elde ettiği bu şampiyonluğun önemli bir anlamı da, şuan kapanmış olan ASKi Spor Kulübü’nün 5 yıl üst üste şampiyon olma rekorunu tarihe gömerek, bu sayıyı 6 yıl üst üste şampiyon olarak hentbol tarihinde bir yeni rekorla adını yazdırması. Bu nedenle kupa seremonisinde giydikleri tişörtte de yazdığı gibi “Salonda Ekol Beşiktaş Hentbol” sloganını hakkıyla kullanabilirler.

NTV Spor’dan canlı olarak izlediğimiz maçta yapılan röportajlarda Beşiktaş yöneticileri daha güçlü bir takım oluşturmak ve Avrupa’da başarılı olmak istediklerini belirttiler. Bence de, Beşiktaş Hentbol Takımı’nın misyonu artık bu olmalıdır. Avrupa’da dereceye girmek. Türkiye şampiyonluğunun hentbol adına ve hentbolün daha çok gelişimi adına, bundan önceki yıllarda şampiyon olan takımlarda olduğu gibi, yeterli olmadığı kanaatindeyim. Avrupa düzeyindeki mücadelenin hem Beşiktaş’ı hem de hentbolümüzü daha ileri götürebileceğini düşünüyorum ve bunu şuan bunu yapabilecek tek takım da Beşiktaş’tır.

Beşiktaş’ı şampiyonluklarından dolayı tebrik ederken, diğer takımı da Özel İdareyi’de tebrik etmek istiyorum. Kadrosunda hiç yabancı oyuncu bulundurmadan bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürdüler. Seneye ne olur bilinmez ama takımlarımız daha da güçlenip, daha iyi oyunlar ortaya koyduklarında hentbolün de seyirci sayısı artacaktır. Maçı anlatan spikerimiz Gökhan’ın bile seyirci ile birlikte anlatımı, heyecanı çok daha farklıydı bu maçta. O’na da ayrıca teşekkür etmek istiyorum hentbolü güzelleştirdiği için.

Bir Yorum Yazın