.
HESABIM
Üye Ol

Şampiyonluk İçin Kolları Sıvadılar

Şampiyonluk İçin Kolları Sıvadılar

Erkekler Hentbol Süper Ligi ekiplerinden Ankara İl Özel İdarespor’un tecrübeli Antrenörü Adnan Öztürk, geride kalan 2012-2013 hentbol sezonunu değerlendirdi.

Haberin Tarihi: 22 Mayıs 2013

“Özel İdare Spor Kulübü olarak sezon başındaki hedefimiz ilk 4 içerisinde yer almaktı.” Diyen Öztürk, “Sezon sonunda bu hedefimize ulaştığımız için takım olarak çok mutluyuz.” Dedi.
 

Ankara İl Özel İdare Spor Kulübü Hentbolhaber.Net

"Sezon başında ulaşmak istedikleri hedef doğrultusunda eski kadroda büyük bir revizyon yaparak çok yeni oyuncu kadrosu ile lige başladıklarını belirten Öztürk, “Uzun ve zorlu geçen normal sezonda son ana kadar düşme ve Play-off’a kalma mücadelesine sahne olan ligimiz son yıllardaki en çekişmeli lig oldu.

Gerek ligin zorluk derecesinin yükselmesi gerek de yeni takım olmanın getirdiği uyum sorunu ligde inişli çıkışlı bir grafik çizmemize sebep oldu. Sakatlıklardan dolayı kadro derinliğimizin azalması bizi ligde üçüncülükten ve kupa finalinden mahrum ettiğini düşünüyorum.” Diye konuştu.

‘KALİTE ARTIYOR’

Ankara İl Özel İdare Spor Kulübü Hentbolhaber.NetLigdeki diğer takımlarında Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin kalitesine önemli katkılar yaptığının altını çizen Öztürk, “Öncelikle ligden düşen 51 Niğdespor kadro kurmakta yaşadığı sıkıntılar olmasa ligi daha üst sıralarda bitirebilirdi görüşündeyim.

Yeditepe, Trabzonspor ve Akdeniz Üniversitesi Antalyaspor’un son ana kadar gösterdikleri mücadelenin ligimize oldukça değerli katkılarda bulunduğunu söyleyebilirim.

Son maçlara kadar centilmence mücadelesini sürdüren Kıbrıs Beşparmak teşekkürü hak eden başka bir takım diye düşünüyorum.

Yarın kimin ligi hangi sırada bitirdiği unutulabilir fakat takımlarımızın bugün hentbola verdikleri değerli katkıların yarınlarımız için atılmış büyük bir adım olduğunu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

‘YENİ SEZONDA HEDEF ŞAMPİYONLUK’

Ankara İl Özel İdare Spor Kulübü Hentbolhaber.Net2013-14 hentbol sezonunda çıtayı yükselteceklerinin işaretini veren Adnan Hoca, “Önümüzdeki sezon için çalışmalara şimdiden başladık. Gelecek sezonun oldukça zorlu geçeceğini düşünmekteyim. Bu nedenle zengin ve derin bir kadro oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Eldeki kadromuzu koruyup eksik gördüğümüz yerlere yapacağımız 4 veya 5 transfer ile önümüzdeki sezon şampiyonluğu sonuna kadar kovalamak istiyoruz.

Bu sezon ligimize katkıda bulunan herkese teşekkür ederken önümüzdeki sezonun herkese başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.” Dedi.

Bir Yorum Yazın