.
HESABIM
Üye Ol

Samsun’lu Hentbolculara Ordu’lular Sahip Çıktı

Samsun’lu Hentbolculara Ordu’lular Sahip Çıktı

Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi Spor Kulübü ile Samsun’u temsil eden Antrenörler Murat Ekşi, Seçkin Karadiş ve 7 hentbolcu destek bulunamayıp, kulübü kapatılınca, komşu Ordu’ya yelken açtılar. Antrenörler, “Bu Samsun hentbolunun ayıbıdır” dediler.

Haberin Tarihi: 5 Kasım 2013

Samsun’da altyapısı ile örnek olan ve yapmış oldukları çalışmalarla geçen dönemde Hentbolhaber’e de konu olan Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi Spor Kulübü, bu sezon Ordu Boztepe Gönülspor olarak Hentbol Liglerinde yer alıyor.

Türkiye Erkekler Hentbol 2. Ligi’nde mücadele eden Ordu Boztepe Gönülspor, yatırımlarına devam ediyor. Bayan Hentbol Lig takımından sonra Samsun’lu Hentbolcularıda bünyesine dahil eden Ordu Boztepe Gönülspor  Yönetimi, liglerde en iyi şekilde mücadele edip başarılar kazanmak istiyorlar.

Samsunlu antrenörler Murat Ekşi ve Seçkin Karadiş ile sporcular Muhittin Ateş, Nedim Alp Seçgen, Kenan İpek, Hasan Hüseyin Baş, İzzet Keskin, Çağrı Yıldız ve Sefa Ergün, komşu Ordu ekibinin başarısı için ter döküyor. Geçen yıl aynı ekip Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi’yle Samsun’u başarı ile temsil etmiş ancak sezon başında kulüp Samsun’dan destek bulunamadığı için kapatılmak zorunda kalmışlardı.

Antrenörler Murat Ekşi ve Seçkin Karadiş, "Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi’nde hentbol branşını kendi imkanlarımızla yaptık. Liglerde Samsun’u temsil ettik. Ancak bu sezon başında hiçbir destek bulamayıp, kulübümüzün hentbol branşını kapattık. Oyuncularımızla birlikte Ordu’dan teklif alınca onların da geleceklerini düşünerek, komşuya sığındık. Bu Samsun hentbolunun ayıbıdır. Bizler Samsun’da hentbolun gelişimi adına bir şeyler yaparken, koskoşa büyükşehirden destek alamamamız düşündürücü. İnşallah Samsun’da bu durum düzelip ve sahiplizlik ortadan kalkar" dedi.

Bir Yorum Yazın