.
HESABIM
Üye Ol

Süper Lig Antrenörler Toplantısı Sona Erdi

Süper Lig Antrenörler Toplantısı Sona Erdi

Toplantıda lig statüleri, takvimi ve yaşanan sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Haberin Tarihi: 29 Mart 2014

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Süper Lig takımlarının antrenörleri, A Milli Erkek Hentbol Takımı Antrenörü Adnan Öztürk  ve federasyon yetkilileri katıldı. İki gün süren toplantıda, Süper Lig, Türkiye Kupası ve Gençler Ligi değerlendirilmesi yapıldı. 

Toplantıda, lig statülerine ilişkin görüş alışverişinde bulunan antrenörler, ligde yaşanan sorunlar hakkında da fikirlerini beyan ettiler. Sezon sonunda Gençler Ligi’nden Süper Lig’e eklenen puan uygulaması ve lig takviminde play-off’a kalamayan takımlar için oluşan 6 aylık boşluk ve salon sıkıntısı da gündeme geldi. 

A Milli Erkek Hentbol Takımı Antrenörü Öztürk, değerlendirme toplantısında, Türk hentbolunun daha iyiye gidebilmesi için fikir alışverişinde bulunulduğunu belirterek, antrenörlerin taleplerinin ve sorunlarının dinlendiğini ifade etti. 

Milli takıma sporcu göndermeyle ilgili sorunların dile getirildiğini söyleyen Öztürk, "Nasıl daha iyi takım kurabiliriz, sporcularımıza nasıl daha iyi eğitim verebiliriz gibi  konular üzerinde de durduk. Gelecek sezonun lig statüsü hakkında görüşmeler yaptık. Federasyon yönetim kuruluyla ortak düşüncelerimizi paylaşacağız. Toplantıda güzel paylaşımlar oldu" dedi.

Bir Yorum Yazın