.
HESABIM
Üye Ol

Taraftar Hentbol’u Sevdikçe Ardeşen GSK Büyüyor!

Taraftar Hentbol’u Sevdikçe Ardeşen GSK Büyüyor!

Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü’nün başkanı Oğuz: “Taraftarların hentbola olan sevgisi arttıkça Ardeşen GSK olarak büyüyoruz.” Dedi.

Başkan Sultan Rauf Oğuz, Lig’in 8. Haftasında kendi saha ve seyircisi önünde mağlup ettikleri Orduspor karşılaşması sonrası taraftara önemli mesajlar verdi.

Haberin Tarihi: 10 Aralık 2012

Oğuz, Orduspor karşılaşmasında taraftardan gördükleri desteği adeta bir tarih niteliğinde olduğuna vurgu yaparak, Taraftarların hentbola olan sevgisi arttıkça Ardeşen GSK olarak büyüdüklerini söyledi.

Hentbolhaber.Net

Serimizi sürdürmek İstiyoruz!

Ardeşen GSK olarak yakaladıkları 3 maçlık serinin devam etmesini istediklerini ifade ederek, “Birinci devrenin son maçını 15 Aralık Cumartesi günü Kastamonu Araç Belediyespor karşısında deplasmanda oynayacağız. Bu karşılaşmadan da galibiyetle ayrılarak serimizi 4’e çıkarmak istiyoruz. Bu sonuçla devreyi 4. Sırada tamamlamış olacağız. İkinci devrenin ilk iki haftasında da İzmir BŞB ve Maltepe BSK gibi hedef maçlarımıza çıkacağız. Bu maçlardan da galibiyetle ayrılmamız halinde serimizi 6’ya kadar yükseltmiş olacağız. Kısacası birinci devrede göstermiş olduğumuz başarıyı ikinci devreye de taşıyabilirsek Avrupa için ilk 4’te yer alma hedefimize çok yaklaşmış olacağız. Bu başarsıyı yakalayabilmemiz için de taraftarımızın dünden daha çok bizi desteklemesini bekleyeceğiz.” Dedi.

Oğuz, yaptığı açıklamada, taraftarların hentbolu önemsemesinde basına da önemli görevler düştüğünü belirterek, hentbol takımına seyirci desteğinin artarak devam etmesini gerektiğini ifade etti.

İldeki tüm spor dallarının da desteklenmesi gerektiğine değinen Oğuz, “Maddi manevi anlamla destekler alıyoruz. Destekler olduğu sürece biz de daha çok motive oluyoruz. Buda başarımıza yansıyor. Bizi asıl cesaretlendiren seyircilerimizdir. Bizim gittiğimiz bütün deplasman maçlarında en az ev sahibi takım kadar seyircimiz oluyor. Çünkü biz deplasmanlara kültürümüzle geleneklerimizle gidiyoruz. Buda bize orada hemşerilerimizin desteği olarak geri dönüyor. Sonuçta süper ligdeyiz. Çeşitli sıkıntılarımız olacaktır.  Biz yönetim kurulu olarak bu sıkıntıları olabildiğince sporcularımıza yansıtmamaya çalışıyoruz. “dedi.

Taraftarların hentbola olan sevgisi arttıkça Ardeşen GSK camiası olarak büyüdüklerini kaydeden Oğuz, şunları aktardı: “Biz aslında bu ekiple, çok çok daha büyük organizasyonlara talip olacak camiamız var. Ardeşen gençlik spor kulübü olarak yıllarını planlayarak gelecek yıllara yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi alt yapıya yatırım yapılmamasıdır. Bizim olimpiyatlardaki başarısızlıklarımızın ana nedeni bu olmuştur. Spora yaptığımız yatırım kadar sporcuya yatırım yapılmamıştır. Bunun için biz tüm ilçelerde 200’ün üzerinde seçme yaptık. Kendi imkânlarıyla ile yetinen ekstra bir kaynağı olmayan süper ligde olan bir takımız. Umarım bundan sonra bizi takip eden kulüplerimizin sayısı artacaktır. Bunun en yakın örneği komşu illerimiz Trabzon’daki ve Artvin Arhavi’deki bayan hentbol takımlarıyla gerek onları cesaretlendirme ve onlara moral sağlama anlamında maçlar yaparak tecrübelerimizi paylaşıyoruz.” Dedi.

Bir Yorum Yazın