.
HESABIM
Üye Ol

Trabzonspor Hentbol’den Resmi Açıklama

Trabzonspor Hentbol’den Resmi Açıklama

Trabzonspor Hentbol Kulübü Derneği Başkanı Nejmi Keskin, Bursa Nilüfer Belediyespor Antrenörü Fatih Işık’a olan saldırı karşısında resmi açıklama yayınlandı.

Haberin Tarihi: 18 Nisan 2014

Trabzonspor Hentbol resmi web sayfası üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

17.04.2014 Tarihinde oynatılan Türkiye Erkekler Hentbol Süper Ligi Trabzonspor – Bursa Nilüfer Belediyesi Play-off karşılaşmasının bitmesi ile Bursa Nilüfer Belediyesi takımının antrenörü Sayın Mehmet Fatih IŞIK’a yapılan saldırıyı Trabzonspor Hentbol Şubesi olarak şiddetle kınıyoruz.

 Kulübümüz, içerisinde birçok spor branşına yoğun ilgi duyulan bu güzel spor şehrimizi, gerek yurt içi gerekse yurt dışı birçok organizasyonda değişik spor dallarında en iyi şekilde temsil ettiği herkes tarafından bilinmektedir.

Son dört yıla bakıldığı zaman Trabzon ve Trabzonspor’umuzu doğrudan ilgilendiren “Şike ve Kupa” konusu tüm şehrimizi ve bu formanın renklerine gönül vermiş taraftarlarımızın spora karşı sevgisini ve duygularını derinden yaralamış ve silinmeyecek izler oluşturmuştur.

Trabzonspor’un futbol, basketbol, hentbol ya da bünyesinde taşıdığı diğer branşlar olarak ayrı ayrı bir taraftar kitlesi yoktur. Bu renklere gönül vermiş aynı taraftarlarımızı, Trabzonspor’un bütün branşlarındaki müsabakalarda görmeniz mümkündür. Taraftarımızın bozulan bu psikolojisini düzeltmek adına atılması gereken tüm adımların atılmasını ve bunu gerçekleştirecek birim veya birimlerin bir an önce seferber olmasını bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerden sonra oynanmış olan bu hentbol maçı ve akabinde yaşanan aynı zamanda hiç birimizin tasvip etmediği bu olayları hentbol camiamıza mâl etmek, hentbola gölge düşmesi adına yorumlamak kesinlikle doğru olmaz. Bir şehrin ismini ve renklerini taşıyan bir spor kulübünün tüm branşlarını ilgilendiren bu konuda sadece hentbol ailesinden değil tüm spor camiasından özür dileriz. Bu gibi olayların artık olmaması için birlik ve beraberlik içinde mücadele etme dileğimizle tekrar antrenör Mehmet Fatih IŞIK’a geçmiş olsun dileklerimizi sunar acil şifalar dileriz.

 

Nejmi KESKİN

TRABZONSPOR HENTBOL KULÜBÜ DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir Yorum Yazın