.
HESABIM
Üye Ol

Trabzonspor Hentbol şubeyi kapatıyor mu?

Trabzonspor Hentbol şubeyi kapatıyor mu?

Erkekler Süper Liginde mütevazi bütçesi ile Avrupa Kupaları hedefine yaklaşan Trabzonspor’da kazan kaynıyor mu?

Haberin Tarihi: 26 Mart 2016

HENTBOLHABER.NET – Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde Play-Off hedefini gerçekleştiren ve yoluna devam eden Trabzonspor’un Yönetim Kurulu’nun diğer şubeler ile ilgili tasarruf kararı alacağı ve bazı şubeleri kapatacağı yerel gazete Kuzey Ekspres’te yazıldı.

Kuzey Ekspres Gazetesinde “Gözü Hentbola mı diktiler” adlı 24 Mart tarihli çıkan haberde; 

“Amatör branşlarda Trabzonspor’u dar ve az bir bütçeyle temsil eden tek şube hentboldur.

Kulübe fazla bir maliyeti yoktur zira kısıtlı bir bütçesi vardır. Uzak maçlara bile çoğunlukla otobüsle gider!

Aldığımız duyuma göre gelecek sezon Trabzonspor yönetim kurulu, hentbol şubesini kapatmayı düşünüyormuş.

Bu iddialar ne kadar doğrudur bilmiyoruz.

Ama..

Eğer ki yönetim böyle bir düşünce içerisine girmişse, büyük hata yapar.

Trabzonspor kulübü sadece futbol branşından ibaret değildir, burası spor kulübüdür, her branştan sporcuyu barındırır.

Anlayamadığımız şu:

Milyon Euroların harcandığı kulüpte bütün sorunlar kalktı da hentbol mu sorun oldu.

Yapmayın Allaha aşkına…

Böyle abuk sabuk düşüncelere kendinizi sokmayın. Sakın böyle bir hata yapmayın. Varsa böyle bir düşünceniz, o düşünceyi tozlu raflara kaldırınız, bir daha açılmamak üzere

Doğrusu; yönetim hentbol şubesini daha da güçlendirip, daha çok destek vermesidir. Kısıtlı bütçeyle neler yaptıkları ortada, biraz destekle bakın neler olur?” denildi.

Futbolda yaşanan sıkıntılar, Trabzonspor yönetimini sıkıntıya sokarken, diğer branşlara el atılacak olması ise Trabzon’da büyük yankı uyandırdı.

Diğer bir yandan bu sene Muharrem Usta’nın listesinde Yönetim Kurulunda  yer alan Emre Aksoy’da 2015-16 sezonu öncesi Erkekler Süper Liginde yer alan Ankara İl Özel İdare Spor Kulübüne sponsor olmuş takımın ismini Zağnos Erkek Hentbol Spor Kulübü yapmıştı. Hentbolun içinde yer alan Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Emre Aksoy’un konu ile ilgili olarak düşüncelerini Hentbolhaber.Net olarak ele alacağız. 

Trabzonspor’un Hentbol şubesi ile ilgili olarak neler yaşanacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kuzey Ekspres’in haberini okumak için TIKLAYINIZ

 
Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Alican
    26 Mart 2016 15:14 Kullanıcı Profili

    Hentbol süper liginde üç tane Trabzon takımı var. Şehirde muazzam bir hentbol potansiyeli var. İstanbul gibi bir şehirden bile takım sayısı olarak daha fazla belki hentbolcu sayısında bile fazla olağanüstü bir cevher var ve bu cevher çıkartılmış işlenmiş kullanılmaya hazır fakat Trabzonspor çıkıp “hentbol şubesini kapatacağım” diyor. Gerçekten çok yazık
    Trabzonspor`un yönetiminde Zağnos`un eski yöneticileri de mevcut bir birleşme söz konusu olabilir. Yeni bir kadro ortaya çıkartılabilir. Belli olmaz.

    Federasyonumuz marka değeri yüksek takımları lige kazandıramadıkça bu kopuşlar her zaman olacaktır. Bu çok normaldir. İmkansızlıklar içinde mücadele eden çok takım var. Bir an önce ligin kalitesini arttırmak ve marka değerini istenilen seviyeye çekmek için federasyonun marka değeri yüksek takımlara teklif götürmesi lazım. Spor Toto Süper Lige direkt katılım hakkının yanı sıra Basketbol Liginede direkt katılım hakkı verilmelidir. Karşıyaka, Efes, Daçka, Giresun, Fener, Gs, Sivas, Es-Es, Akhisar gibi takımlara teklifler götürülmeli bu konuda çok uğraş verilirse takımlar lige kazandırılır.

Bir Yorum Yazın